Przyjedź w sobotę pod Śrem, zobacz zawody w jeździe ciężarówką na czas i nauczyć się czegoś przydatnego

Powyżej: filmowa zapowiedź

Jeśli nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend, a okolice Poznania nie są dla Ciebie przysłowiowym końcem świata, jak najbardziej zachęcam do wybrania się w sobotę na finał konkursu Young Best Driver 2016. Będzie to bowiem wydarzenie obfitujące w atrakcje, i to zarówno te efektowne, jak i po prostu pożyteczne.

Zacznijmy od tego, że finał konkursu będzie miał bardzo interesujący przebieg. 27 świetnych młodych kierowców, wytypowanych w kwalifikacjach, zasiądzie za kierownicą DAF-a XF Euro 6 z obciążoną naczepą i otrzyma zadanie pokonania specjalnego toru. Oceniany będzie przy tym zaś tylko i wyłącznie czas przejazdu, z zupełnym pominięciem takich kwestii, jak zużycie paliwa. Można się więc spodziewać naprawdę ciekawych widoków…

Do tej rozrywkowej formuły finału, pasują także atrakcje dodatkowe. Zobaczymy bowiem kierowcę rajdowego, który po raz pierwszy w życiu zasiądzie za kierownicą ciężarówki, zorganizowane zostanie przeciąganie ciągnika siodłowego na czas, pod okiem Mariusza Pudzianowskiego, kolejną atrakcją będzie pokaz jazdy ciężarówką z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem, zaś na koniec pojawi się mały wyścig, w którym 460-konny DAF zmierzy się z 420-konnym Subaru.

Kto natomiast szuka bardziej wiedzy, niż rozrywki, będzie mógł wziąć udział w czterech panelach tematycznych. Dr hab. inż. Grzegorz Śląski będzie tłumaczył kierowcom zasady działania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, inż. Jarosław Kędzior poprowadzi praktyczne zajęcia z mocowania ładunków, Maciej Sip przedstawi zagadnienia związane z chorobami zawodowymi trapiącymi kierowców, a także zasadami udzielania pierwszej pomocy, podczas gdy prawnik Mariusz Miąsko wytłumaczy kwestie związane z czasem pracy, zwracając uwagę przede wszystkim na to, za co kierowcy NIE odpowiadają.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce nieopodal Śremu w woj. wielkopolskim. Konkretnie będzie to miejscowość Międzychód, numer 44 (według map Google jest to numer 43), teren ODTJ. Harmonogram atrakcji oraz mapę imprezy znajdziecie poniżej:

young_best_driver_plakat_1 young_best_driver_plakat_2