Procesy w związku ze zmową cenową producentów ciężarówek – warto poczekać na końcowy raport

kartel_normy_euro

Organizacja TLN apeluje do przewoźników, aby ze spokojem podchodzili do kwestii odszkodowań za zmowę cenową producentów ciężarówek. Wiele kancelarii prawnych może bowiem namawiać do skorzystania z ich usług już dzisiaj, natomiast w rzeczywistości wcale nie ma takiej potrzeby.

Wręcz przeciwnie – warto poczekać aż Komisja Europejska opublikuje raport dotyczący zmowy cenowej, prawdopodobnie zawierający kilka istotnych informacji. Jak na razie nadal na niego czekamy, gdyż producenci ciężarówek otrzymali go do wglądu. Jeśli bowiem w dokumencie znajdą się jakieś firmowe tajemnice, raczej niezwiązane z nielegalnym karterem, producenci mają mieć możliwość ich zatajenia, oczywiście po uprzedniej akceptacji ze strony Komisji Europejskiej.

Niemniej TLN twierdzi, że raport zostanie opublikowany już wkrótce i znajdziemy w nim istotne szczegóły dotyczące zawyżania cen. Wówczas więc przygotowywanie się do procesów stanie się naprawdę sensowne. Jeśli natomiast chodzi o czas, w którym będzie można walczyć o swoje pieniądze, to ma być to pełne 5 lat.

Nie wiesz o co chodzi? Sprawdź poniższy artykuł:

Oficjalna informacja: producenci ciężarówek przez 14 lat zawyżali ceny i zapłacą teraz 3 miliardy euro kary