OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 23 Luty, 2015

“Przybyły na miejsce kontroli przedsiębiorca stwierdził, że chyba zezłomował nie tę naczepę, którą chciał” – nietypowy komunikat ITD

Komunikaty wojewódzkich oddziałów Inspekcji Transportu Drogowego publikuję zazwyczaj z jakimś krótkim komentarzem na wstępie, który ma wprowadzić do tematu, rozjaśnić sprawę lub też po prostu jest wyrazem mojej subiektywnej opinii na temat danego przewinienia. Tym razem taki komentarz nie jest jednak potrzeby – zamiast niego wkleję mówiące samo za siebie zdanie z poniższego komunikatu: “Przybyły na miejsce kontroli przedsiębiorca stwierdził, że chyba zezłomował nie tę naczepę, którą chciał…” 😉

witd_katowice_pomylona_naczepa_zlomowanie

W dniu 19 lutego 2015 r. podczas kontroli drogowej prowadzonej na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie inspektorzy z częstochowskiego oddziału śląskiego WITD zatrzymali do kontroli pojazd członowy, składający się z ciągnika siodłowego i naczepy. Podczas kontroli dokumentów kierowca okazał między innymi dowody rejestracyjne oraz potwierdzenia zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC obu pojazdów.

Pomimo, że numer rejestracyjny naczepy, umieszczony na tablicach rejestracyjnych oraz zamieszczony w dowodzie rejestracyjnym był zgodny, to porównanie tych danych z danymi na tabliczce znamionowej kontrolowanej naczepy wykazało, że w rzeczywistości naczepa posiada inny numer VIN. Rozbieżne były też daty produkcji tego pojazdu zawarte w dokumentach i na tabliczce. Kierowca tłumaczył inspektorom, że pewnością nieopatrznie zamieniono tablice rejestracyjne podczas naprawy naczepy.

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy Policji. Policjanci ustalili, że naczepa nie została co prawda skradziona, lecz nie opłacono dla niej obowiązkowego ubezpieczenia OC, a jej ostatni przegląd zostały wykonany w 2011 r. Oznacza to, że przez ponad trzy lata nie przeszła ona wymaganych badań technicznych.  Przybyły na miejsce kontroli przedsiębiorca stwierdził, że chyba zezłomował nie tę naczepę, którą chciał…

Na kierowcę nałożono mandat karny za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu i brak dokumentu potwierdzającego opłacenie ubezpieczenia OC. Zakazano dalszego transportu z użyciem przedmiotowej naczepy, została ona unieruchomiona na parkingu. Wystosowano też stosowne zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: WITD Katowice

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. tigga napisał(a):

    Hmmm “nie tą którą chciał”.

    A ja mam takie wspomnienie: kolizja na siódemce, zima lekka przyczepa (pianki jakieś woziła) majta na śliskim i uderza w tył samochodu na poboczu. Doganiamy, w międzyczasie spisujemy numery. Kierowca mówi że nic nie poczuł, nic nie widział. Mówi że się wróci. Na wszelki wypadek dzwonimy na 112 i podajemy zdarzenie, numery.

    Po jakimś czasie sprawa sądowa (ja jako świadek) i okazuje się że przyczepa o takich numerach była wtedy gdzieś na niemieckiej granicy (i są na to papiery).

    Tak więc tekst zabawny, ale niestety z d**y.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.