OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Luty, 2015

Czyżby Girteka znowu woziła ładunki z Polski rosyjskimi ciężarówkami bez wymaganych zezwoleń?

I wszystko wskazuje na to, że ciężarówki ze znanej litewskiej firmy z nazwą na literę “G” znowu zatrzymano na nielegalnym transporcie wykonywanym z naszego kraju. Miałyby to oczywiście być pojazdy zarejestrowane w rosyjskim oddziale przedsiębiorstwa, natomiast o ich przynależeniu do tej konkretnej floty świadczy obecność firmowego logo na bokach podwyższeń kabiny, typowa właśnie dla tego jakże nielubianego w Europie przedsiębiorstwa. Poniżej wklejam komunikat napisany przez funkcjonariuszy z WITD w Łodzi, natomiast TUTAJ czeka podobny artykuł z tą samą firmą w roli głównej (trzeci rząd od góry):

volvo_fh_girteka_rosja_bez_zezwolen

W dniach 18/19 lutego br. na terenie powiatu łowickiego inspektorzy łowickiego oddziału WITD w Łodzi zatrzymali do kontroli dwa zestawy pojazdów należących do przewoźników rosyjskich oraz jeden należącego do przewoźnika litewskiego, którzy w chwili kontroli wykonywali międzynarodowy przewóz drogowy bez posiadania w pojeździe wymaganego zezwolenia do/z kraju trzeciego. W przypadku przewoźników rosyjskich ładunki zostały pobrane w Polsce w miejscowościach Kożuszki-Parcel oraz Płońsk, a odbiorcą były firmy z Belgii i Holandii. Natomiast przewoźnik litewski pobrany ładunek w Polsce w miejscowości Kutno miał dostarczyć do Rosji. Do kontroli kierowcy okazywali dokumenty CMR z których wynikał zupełnie inny rodzaj wykonywanego transportu oraz inne miejsce pobrania ładunku. Dopiero po zerwaniu plomb zakładowych i oględzinach ładowni stwierdzono, że ładunki posiadały polskie oznaczenia. W związku z powyższym kierowcy w każdym z trzech przypadków zostali wezwani do okazania oryginalnych dokumentów na przewożony ładunek i w każdym przypadku te dokumenty okazali.

Na każdego z przewoźników za stwierdzone naruszenia nałożono kaucję w wysokości 10 000 zł.  Zespoły pojazdów odholowano na parking wyznaczony przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Zwolnienie pojazdów nastąpi po wpłaceniu kaucji oraz okazaniu ważnego zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej – przewóz do/z państwa trzeciego.

Źródło zdjęć i komunikatu: WITD Łódź

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. osskar napisał(a):

  dobra robota Panowie!!!

 2. pablo napisał(a):

  Tak jest. Gonić cwaniaków i sypać im konkretnie do zapłaty.

 3. zdzichu napisał(a):

  jestem niemalże przekonany, że takimi samymi lewymi papierami posługują się w Norwegii aby ominąć przepisy o kabotażu. Otóż w każdy weekend stoi około 10 zestawów na dwóch parkingach w finlandii. Są to parkingi w mieście Karesuando – skrzyżowanie E45 z E 8, oraz nieco dalej położony w Tuurila na skrzyżowaniu E8 z 93. Jestem niemal pewien, że na takich lewych CMRach wjeżdżają do Norwegii tak naprawdę cały czas mając towar norweski na pace. Wyjeżdżają z Norwegii w piątki, stają na tych parkingach oddalonych od granicy o około 80 km i w poniedziałek są w Norwegii ponownie. W razie kontroli pokazują lewe CMR.

 4. Trucker napisał(a):

  Akurat dzisiaj rano widzialem zestaw z tej nielubianej firmy

 5. Orestes napisał(a):

  W piątek tj. 20.02.2015 na drodze ekspresowej S8 widziałem zestaw z girteki i zwróciłem uwagę na jakich “blachach” ten zestaw się poruszał. Dokładnie na rosyjskich. Oczywiście kierował się na wschód.

 6. Tak samo robią Polscy kierowcy panowie, chociażby na promach podają np ze maja zwykły ładunek a jada z ADR-ami i robią to tylko po to by zaoszczędzić 180 euro dla swojego szefa szkoda ze kierowca nic z tego nie ma ryzykując ze jak go przydupia to on poniesie konsekwencje za fałszowanie dokumentów !

 7. jarekstryj napisał(a):

  z tego co wiem napiewno,wielio rodakow pracuje w tej firme,jazda na magnesie po Rosji i nie tylko…

 8. TROTER napisał(a):

  WITAM, NARZEKANIE NA ITD JEST W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW BEZPODSTAWNE GDYBY NIE ONI W TRANSPORCIE BYŁO BY DUŻO GORZEJ . SAM JESTEM PRZEWOŹNIKIEM I SZANUJE TE SŁUŻBY. ITD BOJĄ SIĘ CI KTÓRZY MAJĄ COŚ DO UKRYCIA TWORZĄC NIE RÓWNĄ KONKURENCJĘ NA RYNKU . ŻYCZĘ WSZYSTKIM FUNKCJONARIUSZOM WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

 9. Ala napisał(a):

  no to łapac girtekę i karac. To nic trudnego. Zatrzymywac ciężarówki tej firmy i karać aż zaprzestaną oszukiwać w Polsce.

 10. cccp napisał(a):

  A zarzut o poslugiwanie sie sfalszowanym dokumentem dla kierowcy. Do tego falszowanie dokumentow.

 11. aaaa napisał(a):

  kieres girteka to ta sama firma rosji

 12. ruski skin napisał(a):

  polacy to samo robią we francji ,grecji ,włoszech w tych dwóch ostatnich krajach potrzebny jest cemt pozwolenie jezeli go nie masz są bardzo duze kary od służb kontrolujących także nie dziwmy sie ruskim bo na wschodzie polacy tez kombinują Pozdrawiam jeżdzącym na grecje

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.