Pożar ciężarówki na promie płynącym ze Szwecji – jednostka nadal jest na wodzie

Fot. Stena Line

Na Morzu Bałtyckim, w okolicy szwedzkiej wyspy Gotska Sandön, trwa pożar promu Stena Scandica (zdjęcie powyżej). Jednostka ta wykonywała akurat rejs między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie, a na jej pokładzie ma znajdować się około 300 osób, w tym 241 pasażerów.

Według dotychczasowych doniesień, dym zaczął wydobywać się z agregatu chłodniczego jednej z ciężarówek. Pożar ma więc miejsce na pokładzie dla ciężkich pojazdów. Za to jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych doniesień o osobach poszkodowanych.

Szwedzka Administracja Morska wysłała do promu wsparcie, w postaci trzech helikopterów i siedmiu jednostek pływających. W razie potrzeby sprzęt ten zostanie użyty w ewakuowanie pasażerów. Niemniej jak na razie załoga ma trzymać pożar pod kontrolą, ewakuacja nie została zarządzona i prom przemieszcza się o własnych siłach. Taką informację podał między innymi morski portal branżowy „MarineLink”.

Więcej informacji powinno się pojawić gdy Stena Scandica przybije do portu. Być może uda się wówczas dowiedzieć, że wśród uszkodzonych ciężarówek są polskie zestawy. Jak natomiast mogą wyglądać pojazdy po takim zdarzeniu, to możecie zobaczyć w artykule z 2018 roku: Pożar na promie z Hoek van Holland do Harwich – bardzo wiele ciężarówek zostało uszkodzonych