Pożar na promie z Hoek van Holland do Harwich – bardzo wiele ciężarówek zostało uszkodzonych

nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_11

Dzisiaj rano, około godziny 4.20, na promie Stena Britannica wybuchł pożar. Jednostka wykonywała akurat rejs z Hoek van Holland do Harwich, będąc około 40 minut od portu docelowego. Na pokładzie znajdowało się aż 400 pasażerów, a także liczne ciężarówki, w dużej mierze pochodzące z Polski.

Prom zdołał zawinąć do portu w Harwich, gdzie rozpoczęła się pełna akcja ratunkowa. Pomimo niekorzystnych warunków oraz dużego zadymienia, płomienie udało się opanować zanim objęły większą część jednostki. Tym samym nie odnotowano żadnych poszkodowanych, a prom wkrótce powinien nadawać się ponownego użytku. Wymaga on przede wszystkim usunięcia dymu oraz oczywiście dokładnej kontroli.

Jak podała firma Stena Line, pożar miał miejsce na dolnym pokładzie dla ciężarówek. Ogień najprawdopodobniej wybuchł w agregacie jednej z naczep chłodniczych, po czym zaczął rozprzestrzeniać się na kolejne pojazdy. Tym samym większość strat dotyczy właśnie samochodów ciężarowych.

Do godziny 10 czasu angielskiego wszystkie nadpalone oraz odymione ciężarówki zostały wyprowadzone ze statku. Wśród tych mocniej uszkodzonych znalazła się piękna Scania R580 należąca do Czytelnika Piotra (nad tekstem) oraz czerwony Mercedes-Benz Actros kierowany przez Czytelnika Marcina, z naczepą pełną lodówek. Z tych ostatnich, podobnie jak z samej naczepy, niewiele zostało…

Zdjęcia wykonane z pokładu promu, nadesłane przez Piotra:

nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_2 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_1

Zdjęcia dosłane przez Marcina

nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_7 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_8 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_10 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_9

To już zdjęcia z samego portu, które wykonał Czytelnik Krzysztof:

nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_5 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_4 nadpalone_ciezarowki_stena_brittanica_3