Powstaje prawdziwy gigant wynajmu naczep – TIP oraz PEMA zaoferują wspólnie 89 tys. pojazdów

Przedsiębiorstwa korzystające z wynajmu naczep czeka poważna, rynkowa zmiana. Dwie firmy specjalizujące się w takim wynajmie mają bowiem zostać połączone. Mowa tutaj o firmach TIP oraz PEMA, wywodzących się odpowiednio z Holandii oraz Niemiec.

TIP zamierza wykupić swojego niemieckiego konkurenta, wyrastając w ten sposób na prawdziwego giganta. Znacznie wzmocni to pozycję firmy w siedmiu krajach, na których PEMA prowadziła dotychczas działalność. Najbardziej widoczne będzie to zapewne w Niemczech, gdzie PEMA ma naprawdę mocną pozycję.

Ponadto warto przypomnieć, że PEMA wynajmuje nie tylko naczepy. W firmowej flocie znajdziemy również ciągniki siodłowe lub też ciężarówki z rozmaitymi zabudowami. Po opisywanej transakcji TIP będzie mógł więc oferować znacznie szersze spektrum pojazdów. Łączna flota będzie przy tym przewidywała 89 tys. pojazdów, zarejestrowanych w siedemnastu krajach europejskich oraz w Kanadzie.

Do tego dochodzi oczywiście połączenie sieci serwisowo-handlowych. Poza użytkownikami wynajętych naczep, fakt ten może zainteresować także potencjalnych klientów na ciężarowe Fordy. Przypomnijmy bowiem, że to właśnie TIP odpowiedzialny jest za autoryzowany serwis Forda F-Maxa w krajach pozbawionych typowego ASO.

A na koniec jeszcze dodam, że ledwie kilka dni wcześniej TIP podpisał milionowy kontrakt z firmą Wabco. Zgodnie z nim, Wabco ma dostarczyć system telematyczny dla wszystkich wynajmowanych przez firmę naczep, zarówno w Europie, jak i w Kanadzie. Odpowiednie urządzenia mają śledzić parametry pojazdów oraz pozwalać na rozbudowaną, zdalną diagnostykę.