Najpiękniejsze ciężarówki w Polsce oraz w Holandii – oto zwycięzcy Truckstara oraz Master Trucka

Pełną galerię zdjęć z Master Trucka znajdziecie tutaj.

Sezon zlotowy trwa w najlepsze. Jak co roku, jest to okazja, by wytypować najpiękniejsze samochody ciężarowe i nagrodzić ich właścicieli. Przykładem mogą być tytuły przyznane w ostatnich dniach, w czasie zlotów zorganizowanych w Polsce oraz w Holandii.

Zaczniemy od zwycięzcy zagranicznego, czyli ciężarówki z tytułem „Najładniejszej Ciężarówki w Holandii 2019”. Nagroda ta została przyznana w miniony weekend, przy okazji zlotu Truckstar Festival 2019. Trafiła do holenderskiego przewoźnika imieniem Nick Willigenburg, który zaprezentował biało-czarne Volvo FH z samowyładowczą naczepą.

Nie da się ukryć, że Holendrzy uchodzą za wzór pod względem modyfikowania ciężarówek także w Polsce. Sama za siebie mówi moda na imitacje holenderskich rejestracji, wyraźnie widoczna na tegorocznym Master Trucku. Żadnym zaskoczeniem nie będzie też więc fakt, że to właśnie Holender przywiózł z tego zlotu najważniejszą nagrodę.

Konkursowe jury, przyznające tytuł „Master Truck of the Year”, wybrało Scanię serii S o nazwie „Lucifer”, należącą do holenderskiej firmy Kraemer Transporten. Pojazd ten zdołał pokonać dziesiątki polskich i niemieckich konkurentów, nierzadko również bardzo atrakcyjnych.

Na drugim oraz trzecim miejscu imprezy uplasowały się odpowiednio DAF XF „X-Men” z firmy Gosped oraz Scania serii R „Le Mans” z firmy Repiński Transport. Tradycyjnie przyznano także nagrodę za zwycięstwo w głosowaniu publiczności. Tutaj zwycięzcą była Scania serii R „Rudy 102”, należąca do firmy Matras i pokrótce opisywana tutaj.

Wśród popularnych busów” triumfatorem okazał się MAN TGE z fińskiej firmy „Fresh and Frozen Logistic”. Samochód ten został polakierowany w Polsce, a jego imponujące dodatki opisywałem już w tym artykule. Za najpiękniejszy zabytek na Master Trucku 2019 wybrano zaś ciężarówkę marki IFA. Był to klasyczny model S4000 z firmy Küchler Transport, przywieziony na lawecie za Mercedesem Actrosem.