Poważnie ranny kierowca po kłótni na parkingu – pijany kolega zaatakował go nożem

Dzień dobry wszystkim po Wielkanocy. Rozpoczniemy od historii ze świątecznych aktualności i niestety nie będzie to sprawa należąca do przyjemnych. Mowa bowiem o kłótni, która wybuchła na parkingu miedzy kierowcami, prowadząc do bardzo poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, na parkingu Würzburg-Süd przy niemieckiej autostradzie A3. Pokłóciło się dwóch pauzujących tam kierowców, a gdy sprawa eskalowała, jeden z nich sięgnął po kuchenny nóż i kilkukrotnie zadał rany koledze. Celował w głowę oraz w górne partie ciała, po czym wsiadł do swojego „busa” i próbował uciec z parkingu.

Uciekiniera zatrzymali inni kierowcy, blokując go przy użyciu swoich samochodów. W międzyczasie wezwano też policję oraz służby ratunkowe. Kierowca z ranami kłutymi został przetransportowany do szpitala, a jego stan określono jako poważny. Mężczyznę zadającego ciosy zatrzymano i okazał się to 36-latek z 1,6 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został przewieziony do aresztu, a jego o dalszym losie zadecyduje niemiecki sąd. Sądząc po dotychczasowych sprawach tego typu, grozi mu nawet wieloletnia kara więzienia (przykład z 15-letnim wyrokiem tutaj).

Narodowość kierowców nie została oficjalnie podana. Nie wiadomo też dlaczego zawiązała się kłótnia i dochodzenie w tej sprawie prowadzi niemiecka policja, pod okiem prokuratury z Würzburga.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że dla sporej części pracowników naszej branży miniony weekend nie był okresem świątecznym. Kierowcy prawosławni będą obchodzili Wielkanoc dopiero za tydzień, 24 kwietnia.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.