Policyjny pies wytropił złodziei paliwa – skuteczna akcja przy parkingu dla ciężarówek

Pies tropiący okazał się skuteczną bronią w walce ze złodziejami paliwa. Wykazała to ubiegłotygodniowa sytuacja ze Szwecji, gdzie zatrzymano dwie osoby przepompowujące olej napędowy.

W nocy z piątku na sobotę przypadkowy patrol szwedzkiej policji przejeżdżał przez parking Snapparp przy autostradzie E6. Funkcjonariusze zwrócili wówczas uwagę na auto dostawcze, które zatrzymało się tuż przy pauzujących ciężarówkach. Z pojazdu tego wysiadły dwie podejrzane osoby, wyjmując węże do przepompowywania paliwa i rozpoczynając kradzież z jednego ze stojących zestawów.

Gdy policjanci zbliżyli się do ciężarówek, złodzieje natychmiast rozpoczęli ucieczkę, przeskakując przez ogrodzenie i szybko oddalając się od parkingu. Właśnie wtedy policjanci sięgnęli po psa tropiącego, który jechał akurat z nimi radiowozem. Czworonogi funkcjonariusz szybko złapał trop wiodący spod ciężarówki, namierzył złodziei w odległości około kilometra od parkingu i umożliwił ich aresztowanie.

Jak wyjaśnia policja z miejscowości Laholms, pies prawdopodobnie kierował się silnym zapachem oleju napędowego, który wyczuwalny był u obu sprawców. Podano też, że zatrzymani byli obcokrajowcami w wieku od 35 do 40 lat i postawiono im już zarzuty uczestnictwa w kradzieży. Jeśli natomiast chodzi o kierowcę okradanej ciężarówki, to po prostu spał on w swojej kabinie. Gdyby więc nie ta przypadkowa pomoc, miałby on przed sobą bardzo nieprzyjemny poranek…

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.