Polacy najczęściej szukają w internecie 2,3-litrowego Fiata Ducato oraz 3-litrowego Iveco Daily

Pełen raport z 2018 roku, obejmujący także samochody osobowe, możecie pobrać przez kliknięcie tutaj.

Otomoto opublikowało swoje doroczne podsumowanie internetowych wyszukiwań. Rozdano przy tym tytuły Internetowych Samochodów 2018 Roku, a więc pojazdów wyszukiwanych na portalu Otomoto najczęściej.

Z jakiegoś powodu, w tegorocznym podsumowaniu zabrakło samochodów ciężarowych. Z grupy pojazdów użytkowych mamy więc tylko auta dostawcze o DMC do 3,5 tony. Nagrody przyznano im w dwóch kategoriach – samochodów nowych oraz używanych. Nagrodzone modele to natomiast Iveco Daily oraz Fiat Ducato.

Nowe samochody dostawcze:

Iveco Daily triumfowało wśród pojazdów nowych. Samochodu tego szukano przede wszystkim z 3-litrowym silnikiem, wybranym przy ponad 44 proc. wszystkich wyszukiwań. Na drugim miejscu znalazł się Mercedes-Benz Sprinter, natomiast na miejscu trzecim odnotowano Volkswagena Craftera.

Co ciekawe, ta pierwsza trójka wyraźnie różni się od ubiegłorocznych statystyk sprzedaży. O ile na bowiem Otomoto najczęściej szukano Daily, Sprintera lub Craftera, to w ogólnokrajowych statystykach sprzedaży na podium znalazły się Master, Ducato oraz Daily.

Używane samochody dostawcze

Druga grupa to samochody używane. Tutaj numerem jeden był Fiat Ducato, którego najczęściej szukano z rocznika 2007 (8,44 proc. wyszukiwań). Największą popularnością cieszyły się przy tym warianty 2,3-litrowe (26,39 proc.), z przebiegiem od 200 do 250 tys. kilometrów (18,51 proc.). Warto też dodać, że Fiat Ducato triumfował w tej kategorii już trzeci rok z rzędu.

Na miejscu drugim wśród „użytek” pojawia się Mercedes-Benz Sprinter. Tutaj główny obiekt zainteresowania stanowiły auta 2,2-litrowe (29,07 proc.), z przebiegiem od 250 do 300 tys. kilometrów (15,34 proc.). Najpopularniejszy rocznik to 2008 (7,49 proc.).

Miejsce trzecie zajęło natomiast Iveco Daily. Tego samochodu poszukiwano głównie z rocznika 2007 (9,04%), z 3-litrowym silnikiem (23,01 proc.) oraz przebiegiem od 250 do 300 tys. kilometrów (17,62 proc.).