OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Luty, 2019

Wyszukiwarka ładunków z interaktywną mapą – nowe rozwiązanie z giełdy Clicktrans

Wielokrotnie zdarzało mi się słyszeć, że rozwój transportu będzie w przyszłości stał pod znakiem aplikacji. Mają to być programy do wyszukiwania ładunków w najbliższej okolicy lub na konkretnych trasach, by eliminować w ten sposób puste lub częściowo puste przebiegi.

Właśnie tego typu nowoczesne rozwiązanie wchodzi teraz na polski, niemiecki, brytyjski oraz hiszpański rynek. Nie jest to jednak typowa aplikacja, lecz po prostu nowa wyszukiwarka ładunków stworzona w ramach giełdy transportowej Clicktrans. Program ten bazuje na interaktywnej mapie i można korzystać z niego na trzy sposoby. Do tego dochodzi też cały zestaw filtrów, które można sobie zapisywać.

Jak chwalą się twórcy programu, jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na rynku. Co też ważne, mogą z niego skorzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy giełdy Clicktrans.

Trzy sposoby wyszukiwania wyglądają następująco:

1. Wyszukiwanie z A do B – ta opcja umożliwia szukanie po konkretnej trasie, a ściślej – po konkretnych miejscach załadunku i rozładunku. Mogą to być kody pocztowe, miasta lub całe kraje. Dodatkowo można wskazać promień wokół wybranych miejsc, który powinien być wzięty pod uwagę podczas wyszukiwania (10-200 km). Warto wspomnieć, że wyszukiwarka pozwala dowolnie łączyć obszary wyszukiwania – można szukać tras między miastami, między krajami, ale także z kraju do miasta i z miasta do kraju.

2. Wyszukiwanie przy trasie – szczególnie przyda się, podczas szukania zleceń doładunkowych. Umożliwia wyszukiwanie przesyłek w pobliżu pokonywanej trasy – przy czym można zdefiniować, jak duża odległość od głównej trasy powinna zostać wzięta pod uwagę (5-150 km). Można także wskazać minimalną długość wyszukiwanej trasy, aby wyeliminować m.in. zlecenia na transport w obrębie tego samego miasta.

3. Widok mapy – jest dostępny oprócz tradycyjnego widoku listy zleceń. Pozwala wyświetlić dostępne ładunki bezpośrednio na mapie, dzięki czemu można łatwiej zaplanować nowe zlecenie, szczególnie jeśli się szuka doładunku w pobliżu pokonywanej trasy.

Poglądowe zrzuty ekranu:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: