W podwójnej obsadzie, na trzech kartach i z magnesem – ta załoga pracowała z wyjątkową efektywnością

Kierowcy jeżdżący w podwójnych obsadach często narzekają na zbyt małą ilość czasu na prawdziwy odpoczynek. Tymczasem tych dwóch delikwentów nie tylko jeździło „na podwójnej”, ale też korzystało z trzeciej karty kierowcy oraz magnesu. Był to więc prawdziwy ekspres na dwunastu kołach 😉

Oto komunikat WITD Poznań:

11 maja 2018 roku podczas akcji „Trzeźwy poranek” inspektorzy z konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu natrafili na skomplikowany przypadek manipulacji danymi przez załogę polskich kierowców.

Przewozili owoce z Holandii do Polski. Jak się okazało w ostatnich 24 godzinach prowadzili pojazd bez przerwy. Jechaliby nadal, gdyby nie kontrola inspekcji w Żdzarach na autostradzie A2. Kierowcy początkowo jechali na swoich kartach zgodnie z zasadami załogi, jednak gdy skończyły im się możliwości uczciwej jazdy, postanowili wykorzystać kartę innego kierowcy, przez cztery i pół godziny symulując, że on też prowadził. A gdy tego było jeszcze mało, postanowili kontynuować jazdę bez włożonych kart do tachografu z zamontowanym magnesem na impulsatorze skrzyni biegów. W wyniku takiego działania każdy z kierowców prowadził pojazd w sumie prawie po 12 godzin. Kontrolujący nałożył na każdego z nich mandaty karne po 2 000 złotych. Wszczęte zostały postępowania administracyjnego wobec firmy zagrożone karą ponad 10 000 złotych. Kierowcy zostali zobowiązani do odbycia prawidłowego odpoczynku dobowego w miejscu kontroli.