Podpora górnego pokładu się wyłamała, ale „lohra” jechała dalej – kierowcy ciężarówek wezwali policję

Na niemieckiej autostradzie A5 zatrzymano we wtorek autotransporter z uszkodzoną konstrukcją przyczepy. Wyłamała się jedna z podpór górnego pokładu, więc kierowca umocował ją pasem do zabezpieczania ładunków.

Po tej prowizorycznej naprawie, ciężarówka już z daleka przyciągała wzrok. Górny pokład ustawiony był wyraźnie pod kątem, a jednocześnie nadal znajdowały się na nim samochody. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie, wzbudzając obawy kierowców innych ciężarówek.

To właśnie ci kierowcy zgłosili się na policję, prosząc o zatrzymanie uszkodzonej „lohry”. Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwania i w okolicach Darmstadt pojazd został ściągnięty na parking. Dalsza jazda została zakazana, a kierowca otrzymał mandat karny.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na bardzo cenny ładunek. Opisywany zestaw, pochodzący z Europy Południowej, przewoził między innymi cztery samochody zabytkowe oraz dwa auta klasy premium. Spośród tych klasyków, jeden znajdował się na uszkodzonym pokładzie, a drugi bezpośrednio pod nim.