OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Listopad, 2016

To podobno pierwszy w historii wyczyn kaskaderski wykonany przy użyciu ciężarówki oraz paralotni

Powyżej: The Flying Passenger

Najnowsza reklama Volvo Trucks, tradycyjnie prezentująca nietypowy wyczyn zrealizowany przy pomocy ciężarówki, została już oficjalnie opublikowana. Występuje w niej Volvo FH 540 z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch, francuski paralotniarz Guillaume Galvani oraz zasiadająca za kierownicą ciężarówko Nowozelandka Louise Marriott.

Volvo Trucks chwali się, że film “The Flying Passenger” prezentuje pierwszy w historii wyczyn kaskaderski zrealizowany przy użyciu ciężarówki oraz paralotni. Przygotowanie nagrania poprzedzono oczywiście kilkudniowymi testami, natomiast wszystko odbyło się w Górach Dynarskich w Chorwacji. Przyznano też, że w czasie kręcenia filmu droga pozostała zamknięta dla normalnego ruchu, w trosce o bezpieczeństwo.

Co ma natomiast wspólnego paralotnia z Volvem FH? Szwedzi tłumaczą, że powyższe nagranie ma podkreślać doskonałą dynamikę silnika D13, połączoną z wyjątkowo płynną zmianą przełożeń. Te dwie cechy pozwoliły na skuteczne sterowanie położeniem paralotni oraz zapewnienie odpowiedniego przyśpieszenia w sytuacjach kryzysowych.

Tak powstawał film:

Volvo Volvo Volvo Volvo World Golf Challenge 2016 Hovås GK

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.