Pijacka pauza, wyprzedzanie z pistoletem i ekshibicjonizm – to był kryminalny weekend

Niestety, to był jeden z tych weekendów, które kończą się zbiorczym artykułem o kryminalnych zarzutach dla kierowców ciężarówek. Wszystkie trzy przypadki będą pochodziły z niemieckich dróg, a ich charakter naprawdę może zaskakiwać.

 1. Pijacka pauza na jezdni

Źródło informacji: Polizeiinspektion Hof

Zaczynamy już od nocy z piątku na sobotę, gdy na policję wpłynęło zgłoszenie o nieoświetlonej ciężarówce, stojącej na drodze krajowej B2, tuż obok węzła z autostradą A72. Funkcjonariusze udali się więc na miejsce i zapukali do kabiny ciągnika, zastając w środku śpiącego, kompletnie pijanego kierowcę.

Obudzony mężczyzna zachowywał się w bardzo agresywny sposób. Kilkukrotnie próbował uruchomić silnik i odjechać, krzyczał oraz wyrywał się policjantom, a gdy w końcu został wyprowadzony z kabiny i skuty kajdankami, zadał jednemu z funkcjonariuszy cios głową w twarz. Co więcej, obcokrajowiec z Europy Wschodniej (konkretnej narodowości nie podano) okazał się objęty zakazem prowadzenia na terenie Niemiec, w związku z wcześniejszymi wykroczeniami. Gdy natomiast skontrolowano go alkomatem, badanie wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Cała sprawa skończyła się więc postawieniem długiej listy zarzutów, jak próba prowadzenia po alkoholu, napaść na policjantów oraz złamanie zakazu prowadzenia. Sprawę przejęła prokuratura, a w ramach kaucji na poczet przyszłej kary od kierowcy zażądano kwoty 1000 euro.

2. Pistolet pneumatyczny przy wyprzedzaniu

Źródło informacji: Verkehrspolizeiinspektion Erlangen

Wielu z Was zapewne kojarzy nagranie sprzed kilkunastu lat, na którym polski kierowca ciężarówki skierował pistolet w stronę wyprzedzanego zestawu (zamieszczam powyżej). Otóż coś bardzo podobnego miało miejsce także w minioną sobotę, na autostradzie A3 pod Norymbergą. Wyprzedzany kierowca ciężarówki poinformował wówczas o sprawie policję, opisując inny ciężki pojazd, z którego celowano w jego stronę z pistoletu.

Funkcjonariusze odnaleźli wskazaną ciężarówkę i zatrzymali ją do kontroli. W środku zastano wówczas 37-letniego kierowcę, pistolet pneumatyczny załadowany stalowymi kulkami, dwa noże o bardzo długich ostrzach, a nawet niewielką ilość haszyszu. Ponadto policja podkreśla, że pistolet był wizualnie nie do odróżnienia względem prawdziwej broni palnej. Sam 37-latek próbował tłumaczyć, że wyprzedzany kierowca mocno go zdenerwował, dokonując złośliwego wyhamowania, lecz z punktu widzenia funkcjonariuszy nie była to żadna okoliczność łagodząca. Tym bardziej, że niemieckie prawo w zakresie posiadania broni jest wyjątkowo restrykcyjne i zakazuje nawet gazów pieprzowych, nie wspominając już o pistoletach pneumatycznych. Sprawa skończyła się więc zarzutami kryminalnymi dotyczącymi posiadania broni i narkotyków, a także groźbą zatrzymania prawa jazdy, z podejrzeniem psychicznego nieprzystosowania do prowadzenia ciężkich pojazdów.

3. Ekshibicjonizm na parkingu

Źródło informacji: Polizeipräsidium Westhessen

Trzecia historia pochodzi z sobotniego wieczoru, z parkingu dla ciężarówek w miejscowości Wiesbaden, przy węźle autostrad A66 oraz A643. Około godziny 20.30 pojawiły się tam cztery młode kobiety, w wieku 18-22 lat, wzajemnie robiąc sobie zdjęcia na placu. Wtedy też jeden z kierowców ciężarówek miał rozebrać się w kabinie, ukazać przez szybę swoje genitalia i „zacząć nimi manipulować”.

Wystraszone kobiety wezwały policję, a funkcjonariusze bardzo szybko przybyli na miejsce i aresztowali kierowcę ciężarówki. Mężczyzna usłyszał kryminalny zarzut popełnienia aktu ekshibicjonizmu, za co może grozić mu kara do jednego roku pozbawienia wolności lub ewentualnie finansowa grzywna.