rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Wrzesień, 2017

Oto nowy Volkswagen Delivery, czyli ciężarówka o DMC od 3,5 do 13 ton, z silnikami Cumminsa

Volkswagen zaprezentował nowy samochód ciężarowy, z klasy od 3,5 do 13 ton. Samochód ten ma bardzo nowoczesny wygląd, wnętrze przypominające chociażby Transportera oraz ciekawe konfiguracje.

Nowy Volkswagen Delivery został opracowany w Ameryce Południowej i tam też będzie sprzedawany. Główne docelowe rynki to więc Brazylia oraz Argentyna. Warto też zaznaczyć, że nowe Delivery zastąpi pojazd, który był na rynku już od kilkudziesięciu lat. Mowa tutaj o Delivery dotychczasowej generacji, dzielącym kabinę z dawnym Volkswagenem LT i opisywanym tutaj.

Co jednak konkretnie przygotował Volkswagen? Nowa południowoamerykańska ciężarówka będzie dostępna w wersjach o 6, 9, 11 oraz 13 tonach DMC. Do tego dojdzie też najlżejsza wersja Delivery Express, zaledwie 3,5-tonowa, z pojedynczymi tylnymi kołami. Silniki? Te dostarczy amerykański Cummins. Będą to jednostki o pojemności 2,8 lub 3,8 litra, posiadające układ recyrkulacji spalin i potrzebujące płynu AdBlue. Najsłabsza z nich zaoferuje 150 KM, natomiast najmocniejsza 175 KM. A do tego dojdą manualne skrzynie biegów marki Eaton.

Mówi się też, że nowy Volkswagen Delivery jest technicznie spokrewniony z MAN-em TGL, czyli koncernowym bratem z Europy. Z tym tylko zastrzeżeniem, że inna jest kabina, czy też wspomniane układy napędowe.

volkswagen_delivery_2017_05 volkswagen_delivery_2017_06 volkswagen_delivery_2017_04 volkswagen_delivery_2017_03 volkswagen_delivery_2017_02 volkswagen_delivery_2017_01

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Kierownik napisał(a):

  Ale brzydal. Oni to niech się skupia lepiej na passacie

 2. Dawid napisał(a):

  Na Passerati, kolego.

 3. rysiek napisał(a):

  Jedna z brzydszych ciężarówek, jakie widziałem. Podobnie zresztą, jak wspomniane w tekście inne modele ciężarowego Volkswagena z Ameryki Południowej. Oni tam nie mają za grosz gustu. Przynajmniej wnętrze przyjemne dla oka – takie europejskie.

 4. Pawel napisał(a):

  Mogli chociaż klamki dać pionowe, ale tak wygląda nawet OK.

Odpowiedz