Oto “Najładniejsza Ciężarówka w Holandii 2017”, czyli Volvo FH16 750, które kręci się po budowach

najladniejsza_ciezarowka_w_holandii_2017

W miniony weekend, przy okazji zlotu Truckstar Festival w Assen, przyznano tegoroczną nagrodę dla “Najładniejszej Ciężarówki w Holandii”. Tytuł ten otrzymało Volvo FH16 750, które pracuje na co dzień branży budowlanej, oddając przy tym hołd grupie Bon Jovi.

Właścicielem, a jednocześnie kierowcą nagrodzonego pojazdu, jest Harry van Dalen z miejscowości Kekerdom. Harry zajmuje się transportem materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim cegieł oraz elementów z betonu. Roczny ciągnik z pneumatycznym przednim zawieszeniem regularnie wjeżdża więc na place budów oraz kręci się w terenach zabudowanych, ciągnąc przy tym kilkuletnią naczepę z żurawiem. Co więcej, na zlot Volvo przyjechało nie tyle prosto z pracy, co wręcz w czasie jej trwania. Ponad burtami naczepy wystawał tutaj bowiem cały ładunek cegieł, które Harry miał rozładować w poniedziałek pod Assen.

Skoro to oficjalnie “Najładniejsza ciężarówka w Holandii”, warto też powiedzieć nieco więcej o jej tuningu. Właściciel zdecydował się na fioletowo-czarne malowanie, na obu bokach kabiny prezentujące lidera grupy Bon Jovi. Swoją drogą to już druga “muzyczna” ciężarówka Harrego, jako że poprzednie cztery lata przejeździł on =Volvem FH16 z wizerunkami Bruce’a Springsteen. Ponadto malowanie objęło też liczne dodatki, jak kompletna zabudowa podwozia, przednie orurowanie, czy też tylny zderzak. Do tego doszły jeszcze felgi Alcoa, spora ilość dodatkowego oświetlenia, a także wyjątkowe wnętrze. W tym ostatnim łóżko umiejscowiono niczym w Scanii serii 4, a więc nad fotelami, podczas gdy w tylnej partii kabiny mamy miejsce wypoczynkowe ze stolikiem oraz dodatkowe schowki. Nie zabrakło też klasycznej kierownicy, podczas gdy klawisze do sterowania tempomatem oraz komputerem pokładowym powędrowały na deskę rozdzielczą.

W pełnej klasie opisywane Volvo zobaczycie poniżej: