OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Lipiec, 2017

Oto “Najładniejsza Ciężarówka w Holandii 2017”, czyli Volvo FH16 750, które kręci się po budowach

najladniejsza_ciezarowka_w_holandii_2017

W miniony weekend, przy okazji zlotu Truckstar Festival w Assen, przyznano tegoroczną nagrodę dla “Najładniejszej Ciężarówki w Holandii”. Tytuł ten otrzymało Volvo FH16 750, które pracuje na co dzień branży budowlanej, oddając przy tym hołd grupie Bon Jovi.

Właścicielem, a jednocześnie kierowcą nagrodzonego pojazdu, jest Harry van Dalen z miejscowości Kekerdom. Harry zajmuje się transportem materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim cegieł oraz elementów z betonu. Roczny ciągnik z pneumatycznym przednim zawieszeniem regularnie wjeżdża więc na place budów oraz kręci się w terenach zabudowanych, ciągnąc przy tym kilkuletnią naczepę z żurawiem. Co więcej, na zlot Volvo przyjechało nie tyle prosto z pracy, co wręcz w czasie jej trwania. Ponad burtami naczepy wystawał tutaj bowiem cały ładunek cegieł, które Harry miał rozładować w poniedziałek pod Assen.

Skoro to oficjalnie “Najładniejsza ciężarówka w Holandii”, warto też powiedzieć nieco więcej o jej tuningu. Właściciel zdecydował się na fioletowo-czarne malowanie, na obu bokach kabiny prezentujące lidera grupy Bon Jovi. Swoją drogą to już druga “muzyczna” ciężarówka Harrego, jako że poprzednie cztery lata przejeździł on =Volvem FH16 z wizerunkami Bruce’a Springsteen. Ponadto malowanie objęło też liczne dodatki, jak kompletna zabudowa podwozia, przednie orurowanie, czy też tylny zderzak. Do tego doszły jeszcze felgi Alcoa, spora ilość dodatkowego oświetlenia, a także wyjątkowe wnętrze. W tym ostatnim łóżko umiejscowiono niczym w Scanii serii 4, a więc nad fotelami, podczas gdy w tylnej partii kabiny mamy miejsce wypoczynkowe ze stolikiem oraz dodatkowe schowki. Nie zabrakło też klasycznej kierownicy, podczas gdy klawisze do sterowania tempomatem oraz komputerem pokładowym powędrowały na deskę rozdzielczą.

W pełnej klasie opisywane Volvo zobaczycie poniżej:

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. truckeronroad.com napisał(a):

  Następną powinien zrobić z wielkim vinylem i podobizną Armina Van Buurena…. powinien imprezę wygrać w cuglach 😉

 2. Piotr napisał(a):

  Harry zajmuje się transportem materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim cegieł oraz elementy z betonu.
  ElemenTÓW z betonu 😉
  I przy okazji literówki.
  Dla wszystkich polonistów.
  Takie żeczy się zdarzają i mamy prawo/obowiązek to “zgłaszac”, ponieważ to zwykly szczegół i przy takim nakładzie pracy jaką wykonuje autor jest to nieuniknione.
  Czyli prostując.
  Jesli widzicie literówkę, to napiszcie w komentarzu ze jest, a nie miejcie pretensji do autora ze mu sie zdarzyła 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.