Oto jeden z pierwszy „tandemów” na bazie Scanii serii S, zamówiony w Holandii już ponad rok temu

scania_s450_tandem_2

Pewnie zaraz ktoś pomyśli, że ten gość od 40ton znowu zanudza o nowych Scaniach. Prawda jest jednak taka, że bogato skonfigurowana seria S w wydaniu przestrzennym, na małych kołach i z tandemową przyczepą, raczej szybko nie stanie się popularnym widokiem. Dlatego też postanowiłem się nie powstrzymywać i zaprezentować zestaw, który trafił właśnie na holenderskie drogi 😉

Zamówiona przez VLGroep ciężarówka to jeden z pierwszych tandemów serii S, jaki rozpocznie pracę w transporcie międzynarodowym. Jak przyznają przedstawiciele firmy, pojazd ten został zamówiony ponad rok temu, kiedy prawie żadne informacje na temat nowego modelu nie były dostępne. Jest on wyposażony w najwyższą kabinę typu Highline oraz 450-konny silnik, a już wkrótce w firmie pojawią się kolejne cztery takie same egzemplarze.

Każda z tych nowych ciężarówek będzie wyposażona w zabudowy marki Roefs Carrosserie, oferujące dwa pokłady ładunkowe. Aby je zmieścić, oś prowadząca oraz wleczona wyposażone są w bardzo niskie opony 355/50 R22,5, a na osi napędowej oraz w przyczepie mamy ogumienie typu 295/60 R22,5. W połączeniu z aluminiowymi felgami wygląda to bardzo ciekawie.

scania_s450_tandem_1