Olbrzymia firma transportowa na sprzedaż – Mammoet robiący miliard obrotu rocznie!

W branży transportu ponadnormatywnego prawdopodobnie dojdzie do bezprecedensowej transakcji. Na sprzedaż ma zostać wystawiona firma Mammoet, wywodząca się z Holandii, ale wykonująca przewozy „gabarytów” na dosłownie wszystkich kontynentalnych naszego globu.

Plany sprzedaży ogłosił holenderski holding SHV. Zakupił on firmę Mammoet w 2006 roku, wówczas jako przedsiębiorstwo liczące około 2 tys. pracowników i generujące pół miliarda dolarów rocznego obrotu. Przez kolejne 17 lat firmę udało się bardzo mocno rozwinąć, zwiększając zatrudnienie aż trzykrotnie i osiągają pełen miliard dolarów rocznego obrotu. Otwarto też wiele nowych oddziałów, łącznie posiadając je już w 45 krajach, a w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej utrzymując pozycję lidera przewozów ponadgabarytowych. A jeśli dodamy jeszcze do tego specjalistyczny sprzęt transportowy i całą armię różnego rodzaju żurawi, wartość firmy może być naprawdę rekordowa.

Dlaczego natomiast SHV zdecydowało się na sprzedaż firmy odnoszącej tak ogromne sukcesy? Niewątpliwie może to przynieść doskonały zarobek, gdyż dzięki omówionym powyżej wynikom wartość przedsiębiorstwa bardzo znacząco wzrosła. Niemniej główne tłumaczenie jest takie, że SHV po prostu chce zmniejszyć rozdrobnienie swojej działalności na kilka różnych branży, w tym właśnie na transport. Najwyraźniej firma chce się więc w pełni skupić na rozwoju swojego głównego pola działalności, jakim już od końca XIX wieku jest sektor energetyczny.

Mammoet w Arabii Saudyjskiej:

Mammoet w Burkina Faso:

Mammoet w Norwegii:

Mammoet w Australii:

Mammoet w Kanadzie:

Mammoet w Egipcie:

Mammoet w Kazachstanie:

Mammoet w RPA:

Mammoet w Holandii: