Oficjalne ceny nowego Mercedesa Sprintera – dzięki przedniemu napędowi auto jest o 7 proc. tańsze

Dodatkowe informacje: Nowy Mercedes-Benz Sprinter – zdjęcia, dane techniczne, wyposażenie oraz po prostu ciekawostki

Mercedes-Benz opublikował oficjalny cennik nowej generacji modelu Sprinter. Niemiecka marka zachwala, że auto jest teraz znacznie tańsze, mogąc łatwiej konkurować z francuską i włoską konkurencją.

Oficjalne ceny wersji z zamkniętym nadwoziem, przed jakimikolwiek rabatami, rozpoczynają się od 84 330 złotych netto. Najtańszy wariant pod zabudowę to natomiast wydatek 78 230 złotych. W porównaniu z cenami dotychczasowymi, to wartości o około 6-7 proc. niższe. A z czego to wynika? Przede wszystkim z wprowadzenia do oferty wariantów przednionapędowych, prostszych konstrukcyjnie i dzięki temu tańszych.

A co znajdziemy w wyposażeniu standardowym? Tutaj Mercedes wymienia między innymi radioodtwarzacz z systemem Bluetooth oraz system bezkluczykowego odpalania.

Z drugiej jednak strony, klienci na wersje tylnonapędowe, zwłaszcza z silnikami V6 oraz bogatym wyposażeniem, mało nie zapłacą. Tradycyjnie bowiem dla Mercedesa, dodatki należą do bardzo kosztownych. W związku z tym naprawdę porządnie skonfigurowany Sprinter, nawet w wersji towarowej, potrafi kosztować niczym limuzyna. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na niemiecki konfigurator, dostępny tutaj (na polski konfigurator trzeba jeszcze poczekać).

Pierwsze egzemplarze trafią do salonów w czerwcu.