transfactor3665
Opublikowane 14 Lipiec, 2017

O tym jak Silo Melmer pomalowało nową Scanię serii S i promuje swój region tuningowanymi zestawami

scania_silo_melmer_s580_highline_1

Austriacka firma Silo Melmer słynie z całopojazdowych malunków, wykonywanych na ciągnikach z silosowymi naczepami. Czas więc przyjrzeć się najnowszej z tych ciężarówek, a przy okazji wyjaśnić dwie bardzo ciekawe rzeczy – dlatego Silo Melmer modyfikuje swoje pojazdy w taki właśnie sposób, a także jaką rolę odgrywają tutaj… lokalne władze.

Ten najnowszy pojazd to Scania S580 Highline, wyposażona w silnik V8 i będąca pierwszym egzemplarzem tego modelu w omawianej flocie. Przekazanie tej ciężarówki zgrało się akurat z siedemdziesiątą rocznicą istnienia firmy, założonej w 1947 roku. Dlatego też postanowiono przygotować malowanie, które uczci firmową historię i przypomni dawne ciężarówki oraz ich dawnych zarządców. I tak na obszernej kabinie Scanii umieszczono wizerunki braci Melmer, których kolejne generacje zajmują się właśnie transportem. Na silosie mamy natomiast prezentację ciężarówek, które odegrały w historii firmy szczególną rolę. Zobaczymy tutaj więc między innymi Volkswagena Transportera pierwszej generacji, Magirusa “Rundhauber” z lat 50-tych i Mercedesa z kabiną nad silnikiem, z przełomu lat 60-tych i 70-tych.

scania_silo_melmer_s580_highline_2

scania_silo_melmer_s580_highline_3

No dobrze, a co z historią tych wszystkich malunków? Aby to wyjaśnić, trzeba cofnąć się do porozumienia, które na przełomie wieków Silo Melmer zawarło z lokalnymi władzami. Rządzący wówczas firmą Rupert Melmer zaproponował regionowi Pitztal (leżącemu w Tyrolu), że będzie promował jego atrakcje turystyczne, wykorzystując do tego firmowe ciężarówki. Na silosach oraz ciągnikach siodłowych miały się więc pojawić całkopojazdowe malunki, prezentujące górskie krajobrazy, promujące Pitztal lub też cały Tyrol i zwracające uwagę wszystkich użytkowników dróg. Co zaś najciekawsze, władze regionu miały zapłacić za wykonanie tych malunków, przeznaczając to część budżetu na promowanie turystyki.

I tak przez kolejne lata we flocie Silo Melmer zaczęło przybywać ciężarówek z górskimi malowaniami, wykonywanymi przez austriackiego artystę Knuda Tirocha. Na silosach zamieszczano między innymi górskie krajobrazy, malownicze trasy rowerowe, sceny ze wspinaczek, czy nawet lokalne piwo. Nie zabrakło też ciężarówek pozbawionych kompletnych malunków, ale za to promujących Pitztal lub Tyrol chwytliwymi hasłami. Teraz zaś, jako że Silo Melmer doczekało się tak pięknego jubileuszu jak 70-lecie istnienia, dodano do tego także wyjątek, w postaci właśnie ciężarówki prezentującej firmową historię.

Te zestawy to doskonały przykład współpracy z regionem Pitztal:

scania_silo_melmer_gorskie_krajobrazy

scania_silo_melmer_gorskie_krajobrazy_2

Źródło zdjęć: silo-melmer.at, Silo Melmer na Facebooku

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz