Imigrant ukryty w ciężarówce przyjechał do Polski – co ciekawe, naczepa cały czas była zaplombowana

Polską Straż Graniczną spotkała wczoraj sytuacja niczym z Calais. Trafili oni bowiem na ciężarówkę, w której ukrył się nielegalny imigrant. Wiadomo, że pojazd przyjechał do Polski z Serbii, zaś więcej szczegółów znajdziecie poniżej, w komunikacie przygotowanym przez Placówkę Straży Granicznej z Opola:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Opola 13 lipca zatrzymali cudzoziemca, który nielegalnie przekroczył granicę Polski ukryty w naczepie ciężarówki. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Do funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę na opolskim odcinku autostrady A4 zgłosił się serbski kierowca ciężarówki, którego zaniepokoiły odgłosy wydobywające się z naczepy jego samochodu. Samochód, którym przewoził towar z Serbii do Polski, był zaplombowany. Kiedy funkcjonariusze z opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wezwani na miejsce postoju, otworzyli naczepę, okazało się, że pomiędzy ładunkiem miedzi znajduje się młody mężczyzna.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanego oraz wyjaśnienia, w jaki sposób mężczyzna dostał się do naczepy ciężarówki i jaki był cel jego podróży.

Zdjęcia z zatrzymania:

imigrant_w_ciezarowce_opolskie_1 imigrant_w_ciezarowce_opolskie_2