OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Lipiec, 2018

Nowy system multimedialny w ciężarówkach Renault Trucks – Roadpad połączy m.in. dwa telefony

Można by pomyśleć, że nowe ciężarówki Renault Trucks nie mogłyby mieć bardziej nowoczesnego wnętrza. A jednak, francuski producent właśnie zaprezentował nowy system multimedialny, przeznaczony dla ciężarówek z Gamy T, C oraz K.

System o nazwie Roadpad łączy w sobie nawigację satelitarną, zestaw głośnomówiący, radioodtwarzacz, a także radio cyfrowe DAB+. Jest też 7-calowy wyświetlacz dotykowy, mający wyświetlać obrazy o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli chodzi o nawigację satelitarną, to jest ona dziełem firmy TomTom. Znajdziemy tam między innymi mapy 2D oraz 3D, a także program TomTom Live, informujący nas o bieżących zdarzeniach na drodze. Co więcej, system multimedialny Roadpad pozwala łatwo połączyć się z Google Maps. Jest to więc dobra wiadomość dla osób, które cenią sobie najprostsze urządzenia do nawigacji.

Renault Trucks zachwala również możliwość łączenia się z dwoma telefonami na raz. Dzięki temu zestaw głośnomówiący może działać zarówno na telefon prywatny, jak i ten służbowy. Jak natomiast wygląda to w praktyce? Przychodzące rozmowy możemy odbierać z obu telefonów. Jeden z nich ustawiamy natomiast jako “telefon główny”, co daje nam łatwy dostęp do listy kontaktów.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Marcel napisał(a):

  Tom tom ma traffik po co jeszcze google maps? Ach zapomniałem reklama, slowa klucze itd. Mapy Google są takie takesobie. To co stoi za ich sukcesem to integracja wielu usłog.

 2. cmldn napisał(a):

  DAB+ to radio cyfrowe nadawane z nadajników naziemnych, a nie z satelity.

 3. XF napisał(a):

  A ja tam często googlami się podpieram, bo nawi opcji widok z satelity nie ma, a czasami dobrze zerknąć czy pod firmą można stanąć, czy pompa po drodze jakaś większa żeby na nocke zaparkować, więc mając dostęp pod ręką moim zdaniem dobrze. Nie trzeba dodatkowo w telefonie grzebać.

 4. rs7 napisał(a):

  Sie podniecacie panowie tymi mapami, tom tomami ble ble ble…. a prawda jest taka ze zaden dziad trans ani zaden kolchoz nigdy nie kupi takiej renowki w takiej opcji z tymi mapami. Bo chyba nie wierzycie ze to dadza w standardzie??? Heheeh. Na zderzaki w kolorze nadwozia ich nie stac a zakupia multimedie…?! Heheeh pomarzyc kazdy moze ….. Powodzenia

 5. Marcel napisał(a):

  @Zenek Google fakt są szybkie i fajne jednak odnośnie szczegółowości Mapy spierałbym się, znam bardziej szczegółowe. Największym plusem Google myślę że są Nazwy, adresy firm. Często z tej opcji korzystam tu Google wymiata.
  @Trakeiro Mylisz się Trolu. Tom Tom i Google to nie jest konkurencja, ale partnerzy biznesowi, którzy wzajemnie się mogą uzupełniać. Po pierwsze Tom Tom to nawi dla profesjonalistów moim skromnym zdaniem najlepsza. Google to mapa dla amatorów którzy chcą pojechać na zakupy, wakacje, znaleźć jedzenie, ewentualnie w innych amatorskich celach. Nie powierzyłbym Googlowi zadania nawigacji mojego zestawu, co najwyżej mogę wykorzystać je, aby znaleźne adres firmy, lub coś do jedzenia, albo podejrzeć gdzie tu zaparkować, albo wjechać na zdjęciach satelitarnych made in Google. Jak Google wprowadzi tryb dla busów, ciężarówek krótkich i dłuższych, autobusów, a może nawet gabarytów to może się skuszę, aby przetestować tylko bo w cuda nie wieże.
  Wracając do tematu, Mapy Google wbudowane w auto to może być fajny pomysł. Może szef płaciłby za neta nie tylko w komórce, ale i byłby darmowy od Googla w ciągniku. Chociaż Tesla obciął ponąć pakiet danych w swoich autach to może w tym przypadku za korzystanie z Google byłoby trza płacić. Może nawet udałoby się odpalić youtube? Pożyjemy zobaczymy.

 6. LukaszK napisał(a):

  Badz pierwszy i Ty kup

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.