Nowy portal My Scania dostępny dla polskich firm – premiera na tylko trzech rynkach

Już ponad pół miliona ciężarówek marki Scania wyjechało z fabryki z systemami zdalnej łączności. Pozwoliło to stworzyć różnego rodzaju usługi, ułatwiające zarządzanie pojazdami. I stąd też zupełnie nowa platforma dla klientów Scanii, pozwalająca korzystać z tych usług przy użyciu pojedynczego logowania.

Nowy portal nazywa się My Scania i od wtorku jest dostępny dla polskich klientów. Początkowo oferuje on dostęp do dwóch usług, mianowicie Scania Tacho oraz Scania FMS. W planach jest już jednak dołączenie usług finansowych, ubezpieczeniowych, serwisowych, a także danie dostępu do sklepu internetowego marki.

Dla wyjaśnia dodam, że Scania Tacho pozwala łatwo pobierać dane z tachografów cyfrowych. Scania FMS służy natomiast do szeroko rozumianego zarządzania flotami, generując raporty dotyczące stylu jazdy, czy parametrów eksploatacyjnych pojazdu. Polscy przewoźnicy wykorzystują to rozwiązanie w blisko 30 tys. pojazdów.

Polska jest jednym z pierwszych rynków na świecie, które otrzymały dostęp do platformy My Scania. Podobnie wyróżniono tylko Duńczyków oraz przewoźników z Brazylii.