Nowy MAN TGX będzie miał premierę 10 lutego 2020 roku – to już oficjalna data

Co zupełnie w tej branży niespotykane, MAN postanowił z bardzo dużym wyprzedzeniem zapowiedzieć premierę swoich nowych ciężarówek. Do oficjalnej wiadomości podano już dzienną datę, mianowicie 10 lutego 2020 roku.

Właśnie tego dnia zobaczymy następcę dotychczasowych TGX-ów oraz TGS-ów. Samochody te mają przejść szeroką modyfikację, obejmującą zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wystrój wnętrza. Firma obiecuje przy tym wyższy komfort pracy kierowców, a także bardziej efektywny charakter.

Co jednak ważne, premiera prawdopodobnie nie będzie przewidywała nowych układów napędowych. Te mają pojawić się najszybciej w 2021 roku, będąc wspólną konstrukcją z firmą Scania. Więcej na ten temat dopiero co pisałem w następującym artykule: Scania oraz MAN z nowymi, wspólnymi silnikami diesla – plan na nadchodzące normy

Tymczasem na zdjęciach możecie zobaczyć kolejne egzemplarze testowe. Fotografie te wykonał Czytelnik Kamil, trafiając na parkingu na całą grupę przedpremierowych pojazdów. Część z nich stanowiły samochody z kabinami typu XXL, zwracające uwagę pomniejszonymi przednimi szybami.