Nowe Scanie Super w testach „Zawsze na czele” – tydzień podwójnej z instruktorem

„Zawsze na czele” to unikalna forma testów, przygotowana przez polskie przedstawicielstwo marki Scania. Uczestniczący w takim przedsięwzięciu przewoźnik otrzymuje do dyspozycji nie tylko testową ciężarówkę, ale także trenera ekonomicznej jazdy. Na tydzień rusza on w trasę wraz z firmowym kierowcą, współtworząc z nim pełnoprawną podwójną obsadę. Dzięki temu potencjał ciężarówki można zaprezentować pod fachowym okiem, a sam test nabiera bardziej intensywnego charakteru.

Program ten realizuje się już od siedmiu lat i właśnie doczekał się on trzeciej generacji ciężarówek. Po Scaniach Streamline oraz nowym modelu zwanym NextGen, teraz barwy „Zawsze na czele” przybierają Scanie Super, wyposażone w zupełnie nowy układ napędowy. Składa się on z zaprojektowanych od podstaw silników rzędowych, skrzyń biegów oraz mostów napędowych, zdolnych do jazdy na bardzo niskich obrotach i łącznie mających zapewniać 8 procent oszczędności na paliwie (w stosunku do poprzednika).

Przewoźnicy, którzy skorzystają w najbliższych miesiącach z programu „Zawsze na czele”, będą mogli zweryfikować te 8 procent w tygodniowej praktyce, pod nadzorem scaniowskiego instruktora. Do dyspozycji odda im się warianty 460-konne, postrzegane jako optymalne dla transportu dalekobieżnego. Wśród nich będą ciągniki siodłowe z naczepami marki Wielton, a także zestaw przestrzenny z zabudową i przyczepą marki Wesob/Wecon.