Nowe Renault Gamy T: jedna z pierwszych wyprodukowanych sztuk na zdjęciach

W nawiązaniu do tekstu:

Więcej o poprawionym Renault Gamy T – czego spodziewać się nawet tej jesieni

Odświeżone Renault Trucks Gamy T dotychczas widzieliśmy tylko na premierowych zdjęciach producenta oraz… na zrzutach ekranu z gry Euro Truck Simulator 2. Jak bowiem przystało na pandemię, premiera była tutaj bardzo nietypowa, odbywając się właśnie w grze komputerowej, bez żadnych prezentacji na żywo.

Teraz jednak zobaczymy zdjęcia rzeczywistego egzemplarza, dopiero co wyprodukowanego i przygotowanego do transportu. To niewątpliwie jeden z pierwszych reprezentantów Gamy T nowej generacji, mogący trafić do użytku jako samochód demonstracyjny. Wskazuje na to premierowa kolorystyka oraz wyjątkowo bogate wyposażenie wnętrza. Przewidziano tutaj nawet rzadko spotykany pakiet Maxispace, a więc duży stolik wysuwany znad łóżka oraz dodatkowe schowki w górnej partii sypialni (więcej o wersji Maxispace tutaj).

Co jednak tutaj najważniejsze, to elementy wprowadzone wraz z modernizacją. Na zdjęciach wyraźnie widać jak bardzo zmienił się zakres regulacji kierownicy. Może on być teraz jednym z największych zakresów na rynku, co niewątpliwie jest dobrą wiadomością dla kierowców. Na desce rozdzielczej widać też nowy system multimedialny, który połączono z głośnikami renomowanej, francuskiej marki Focal. Jest też fabryczny uchwyt do telefonu, umieszczony nad ekranem, a także nowy układ schowków w dolnej partii deski. Wśród nich powinna być chłodzona klimatyzacją szuflada oraz wysuwany uchwyt na kubek.

Z zewnątrz można zobaczyć przeprojektowany zderzak, z nowymi reflektorami w technologii LED. To zmiana raczej niewielka, choć w nocy mogąca mieć duży wpływ na komfort jazdy. A co poza tym zmieniło się w Gamie T? Wśród rzeczy niezauważalnych na zdjęciach ma być też nowy materac dolnego łóżka, nowe fotele kierowcy i pasażera, ulepszone oprogramowanie układu napędowego, nowe interwały obsługowe, system przewidywania czynności obsługowych oraz opony o obniżonych oporach toczenia.

Pierwsze egzemplarze demonstracyjne mają się pojawić u polskich dealerów jakoś na początku lata. Jeśli natomiast chodzi o odbiory przez przewoźników, to można się ich spodziewać na przełomie lata oraz jesieni.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.