Nowe centrum MAN TopUsed w Polsce – używane MAN-y na powierzchni 2 hektarów

Sprawna sprzedaż ciężarówek używanych stała się w ostatnich latach bardzo newralgicznym tematem. Najpierw pojawił się problem z nadmiarem takich pojazdów, co spotęgowały leasingi w gwarancją odkupu ciężarówki. Następnie zaś pojazdy używane uratowały pandemiczny rynek, gdy dostawy ciężarówek nowych okazały się po prostu sparaliżowane. Jak bardziej potrzebna wydaje się więc taka inwestycja, jak nowe centrum MAN TopUsed, zajmujące się autoryzowaną sprzedażą ciężarówek marki MAN.

Nowy obiekt, ulokowany pod warszawskiej Wolicy, zajął ponad 2 hektary, posiada biura dwukondygnacyjne o powierzchni 600 m2, a także 400-metrowy serwis, zdolny obsługiwać po sześć ciągników jednocześnie. Wszystko to z myślą o ciężarówkach używanych, które przejdą w nowym centrum cały proces zmiany właściciela. To właśnie tam trafią samochody zwracane przez klientów, automatycznie przechodząc drobiazgową kontrolę. Następnie zaś wystawi się je na sprzedaż, zarówno w formie normalnego odkupu, jak i poprzez dalszy wynajem.

Jak szacuje MAN Truck & Bus Polska, nowe centrum ma umożliwić przejmowanie oraz odsprzedawanie ponad 2 tys. ciężarówek rocznie. Mowa więc o poziomie ze wspomnianego okresu pandemii, gdy popyt na używane pojazdy był naprawdę rekordowy.