Noc i rondo po 25 kilometrach prostej – kierowca zasnął, a ciężarówka wyskoczyła

Przypadkowa kamera monitoringu, umieszczona przy drodze krajowej nr 62 w Wyszkowie, uwieczniła naprawdę skrajną przestrogę przed przemęczeniem za kierownicą. Widać tam rozpędzoną solówkę, która przejechała dosłownie prosto przez rondo, wyskakując przy tym w górę, a następnie przewracając się na prawy bok.

Za kierownicą ciężarówki okazał się siedzieć 43-letni mężczyzna. Na szczęście nie doznał on żadnych obrażeń i po profilaktycznych badaniach lekarskich mógł zostać wypuszczony do domu. Nie stwierdzono też żadnych innych osób poszkodowanych, więc sprawa skończyła się na uszkodzonej ciężarówce, rozjechanej trawie, zerwanych znakach drogowych, pogiętej barierze energochłonnej oraz mandacie karnym od policji.

Dlaczego natomiast doszło do tego zdarzenia? Jak zeznał policjantom sam kierowca, było to następstwem przyśnięcia w czasie jazdy. Pokrywa się to też faktem, że zdarzenie miało miejsce po godzinie 1 w nocy, a doszło do niego na pierwszym rondzie po 25-kilometrowej prostej, jaka znajduje się na drodze nr 62 między Serockiem a Wyszkowem.

Źródło filmu: KPP w Wyszkowie