rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Październik, 2017

Nissan e-NV200 ma teraz do 280 kilometrów zasięgu – jak na miejskiego busika to już całkiem sporo

belgia_fedex_nissan_env200

Nissan zmodernizował swój elektryczny samochód dostawczy, znany pod symbolem e-NV200. Główną zaletą nowej wersji jest większy zasięg, zwiększony o aż 60 proc. w stosunku do egzemplarzy dotychczasowych.

Baterie nowego Nissana e-NV200 mają aż 40 kWh pojemności. W teorii, pozwoli to więc przejechać aż 280 kilometrów na jednym ładowaniu. Kiedy natomiast będziemy jeździli tym pojazdem w gęstym ruchu, korzystając z klimatyzacji lub ogrzewania, nie będąc mistrzem ekonomicznej jazdy, nadal powinniśmy mieć do dyspozycji około 200-220 kilometrów. Dla porównania, teoretyczny zasięg e-NV200 z bateriami poprzedniej generacji wynosił jedynie 170 kilometrów, natomiast w rzeczywistym użytku mowa była o około 120-130 kilometrach.

Z drugiej strony trzeba zaznaczyć, że nowe baterie zajmują dokładnie tyle samo miejsca, co baterie dotychczasowe. Możliwości przewozowe pozostały więc niezmienione.

Jak jeździ się e-NV200 i co auto oferuje w praktyce? Zapraszam poniżej:

Elektryczny Nissan e-NV200 – jazda próbna 40ton.net – jakby samochód dostawczy zamienił się w limuzynę

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. dono napisał(a):

  Jak to wypada realnie? Czy ten zasieg jest mierzony podobnie jak zuzycie paliwa tj. 3,6l w miescie?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   280 km to właśnie takie “3,6 l w mieście”, natomiast 200-220 km to wynik realny.

   • dono napisał(a):

    Dodac maksymalny ladunek i ciezka noge kuriera, wyjdzie 100km. Do rozwozenia paczek po duzym miescie moze sie przydac, dla listonosza. W polowie dnia powrot na baze i podczas doladunku towaru uzupelnic troche energii. Inaczej malo przydatny pojazd.

 2. Pawel napisał(a):

  Kiedy test na portalu? Wiele osób z chęcią by go przeczytało. Kilku dealerów oferuje jazdy próbne, więc ze zdobyciem auta chyba nie powinno być problemów.

Odpowiedz