Nijman/Zeetank tym razem wybrał Mercedesa Actrosa – nowy model 2445 będzie efektywnie woził szkło

nijman_zeetank_actros_mp4

Firma Nijman/Zeetank, posiadający oddział także w naszym kraju specjalista od transportu szkła, postanowiła doposażyć swoją flotę o nowe ciągniki siodłowe marki Mercedes-Benz. I tak oto brytyjski oddział Nijman/Zeetank zaczął właśnie odbiory 56 egzemplarzy modelu Actros 2445, będącego oczywiście stuprocentowo przygotowanym do swojej specyficznej pracy.

Nowe auta wyposażono w dodatkową oś pchaną o niewielkim ogumieniu, zwiększającą DMC na terenie Wielkiej Brytanii do 44 ton, a jednocześnie tylko nieznacznie wypływającą na masę własną. Do tego ciężarówki otrzymały inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control, a także zestaw lekkich, aluminiowych obręczy kół. Jeśli zaś chodzi o kabiny, to Nijman/Zeetank wybrał wąski model Streamspace, oczywiście z uwagi na jego stosunkowo niewielki ciężar. Jak bowiem powszechnie wiadomo, w transporcie szkła liczy się każdy kilogram.

Artykuł na temat poprzedniego zamówienia Nijman/Zeetank, opiewającego na ważące zaledwie 6,9 tony Scanie R410 Highline, publikowałem TUTAJ.