OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Czerwiec, 2014

Niemieckie myto będzie obowiązywało pojazdy z DMC od 9 ton, czyli kto będzie płacił już za rok

polska ciezarowka w niemczech

Niemiecki minister infrastruktury, Alexander Dobrindt, podał nowe szczegóły dotyczące rozszerzenia systemu myta na lżejsze ciężarówki. Jak powiedział on w wywiadzie dla magazynu branżowego VerkehrsRundschau, myto ma już wkrótce objąć ciężarówki o DMC równym lub większym niż 9 ton. Jest to więc dobra wiadomość, bo dotychczas mówiło się o przesunięciu granicy jeszcze niżej, do 7,5 tony.

Nowe przepisy mają wejść w życie w drugiej połowie 2015 roku. Przypomnijmy, że w chwili obecnej niemieckie myto płaci się od 12 ton, co oznacza, że na przykład najlżejsze zestawy przestrzenne z przyczepami mogą jeździć po niemieckich autostradach całkowicie za darmo. Niedługo wszystkie te pojazdy dostarczą jednak kolejne miliony euro do niemieckiego budżetu.

Na objęciu mytem ciężarówek cięższych niż 9 ton niemieckie plany jednak się nie kończą. Planuje się także wprowadzenie opłat na wszystkie “landówki”, a także wprowadzenie winiet dla aut osobowych i dostawczych. Więcej na ten temat pisałem TUTAJ.

Źródło: truckjournalist.nl

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Atego napisał(a):

    Czy to jest potwierdzone info (przyjęta i potwierdzona ustawa lub coś takiego), czy znowu jakiś niemiaszek robi głośno? Już długo planowali wprowadzić maut na mniejsze auta, ale zawsze robiło się o tym głośno w momencie wyborów, a po wyborach i tak wszystko cichło.

    Czy tak jest też w tej sytuacji, czy może jednak postawili już kropkę nad “i”?

    • Filip napisał(a):

      Na pewno od 2015 roku wejdą nowe taryfy dla m.in. Euro 6. Kwestia obniżenia DMC, które obejmie myto, to nadal sprawa bez kropki nad “i”.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.