OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Styczeń, 2018

Niemal co drugi dostawczy Volkswagen pochodzi z Polski – na 494 tys. aut aż 238 tys. wytworzono u nas

crafter_fabryka_wrzesnia_3

Niemal co drugi samochód dostawczy marki Volkswagen jest już produkowany w Polsce. Taki wynik osiągnięto w 2017 roku, podsumowując produkcję modeli Caddy, Transporter oraz Crafter.

Na czele polskiej produkcji Volkswagena  znalazło się 164 668 egzemplarzy modelu Caddy, oczywiście z Poznania. Poznań odpowiada też za część produkcji Transportera, w minionym roku wytworzywszy go w 33 137 egzemplarzach. Zwieńczeniem wszystkiego były natomiast wyniki nowej fabryki z Wrześni, odpowiadającej za 36 348 Crafterów oraz 3 891 bliźniaczych MAN-ów TGE.

Po podliczeniu powyższych Caddych, Transporterów oraz Crafterów, otrzymujemy łączną liczbę 238 044 samochodów. To niemal połowa całej rocznej produkcji marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W 2017 roku wyniosła ona bowiem 494 511 pojazdów, łącznie z Amarokami oraz najróżniejszymi modelami z serii T6.

W osiągnięciu polskiego wyniku pomogło oczywiście rozkręcenie produkcji we Wrześni. Nie bez znaczenia był jednak też duży wzrost produkcji z Poznania, wynoszący aż 6,8 proc. To największy wzrost spośród wszystkich zakładów marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Kresowiak napisał(a):

    A więc Polak potrafi!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.