rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Styczeń, 2018

Kolejna dziwna wizja przyszłości ciężarówek – Toyota chce budować takie pudełka na kołach

toyota_autopilot_e_pallette_1

Pomysły na transport przyszłości zaczynają się robić coraz bardziej absurdalne. Teraz Toyota wymyśliła system, w którym nie będzie trzeba wozić dostaw do sklepów. Zamiast tego malutkie, w pełni elektryczne i pozbawione kierowców samochody użytkowe mają jeździć z dostawami oraz usługami prosto do naszych domów.

Te samochody użytkowe będą wyglądały niczym pudełka na kołach, identyczna na obu końcach. Będzie to możliwe dzięki wyeliminowaniu kabiny kierowcy oraz umieszczeniu napędu w płycie podłogowej. Zaleta takiego rozwiązania to natomiast łatwość zabudowy. Dlatego Toyota chce budować na tej bazie co tylko się da, od mobilnych sklepów, poprzez ciężarówki, aż po autobusy.

Opisywany projekt nazywa się e-Pallette i został przygotowany na targi nowoczesnych technologii w Las Vegas. Toyota opracowała to rozwiązanie wspólnie z takimi gigantami, jak Amazon, Uber, PizzaHut, a nawet Mazda. W rzeczywistym wydaniu wszystko ma natomiast zadebiutować w 2020 roku, przy okazji Olimpiady w Tokio.

toyota_autopilot_e_pallette_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Wentyl napisał(a):

  Wszystko ładnie pięknie na komputerowych animacjach, ale chce to zobaczyć w praktyce. Na przykład w konfrontacji z wandalami, gapowiczami, takimi co będą celowo zaklejać czujniki czy zajeżdżać drogę, itp. Ludzie to chamy, na pewno to wykorzystają 🙂

  • Madmike napisał(a):

   Czytaj że zrozumieniem to będzie w Japonii a nie europejskiej dziczy.

  • dono napisał(a):

   Kazdy kto jezdzi duzym mial sytuacje, ze resorak musial mu ustapic mimo pierwszenstwa, bo inaczej nikt by nie pojechal. Pytanie, czy taki elektroniczny mozg cofnie, przepusci gdy ma pierwszenstwo, objedzie wysepke z niewlasciwej strony, wjedzie we wjazd, brame, czy zlamie przepisy swoje algorytmy, by nie zrobic kaszany na drodze? Czlowiek to zakuma, a jesli jedzie np. bezrozumna baba to sie wyjdzie i grzecznie wytlumaczy co ma robic.

 2. Paweł napisał(a):

  Podobne ciężarówki były w fimie Ja, robot, więc już chyba wiadomo skąd czerpali pomysły 🙂

Odpowiedz