Najnowszy MAN TGX w barwach firmy H. Essers – już w Polsce, na polskich tablicach

Źródło zdjęcia: K&S Truck Spotters

Odbiory nowych MAN-ów TGX trwają w najlepsze i kolejne egzemplarze trafiają nawet do bardzo dużych flot. Zmodernizowane ciężarówki można już spotykać między innymi w barwach belgijskiej firmy H. Essers, w tym na rejestracjach z jej polskiego oddziału, a nawet z polską tabliczką za szybą.

Jeden z pierwszych takich egzemplarzy został sfotografowany na autostradzie A2, w okolicach węzła Koło. Był to ciągnik siodłowy z 510-konnym silnikiem oraz największą możliwą kabiną, noszącą obecnie oznaczenie GX. Co typowe dla tego przewoźnika, na naczepie jechał 45-stopowy kontener morski we własnych barwach firmy. H. Essers przewozi takie kontenery w relacji zachód-wschód, również za naszą wschodnią granicę.

Trzeba oczywiście przyznać, że obecność nowego MAN-a nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. H. Essers już od lat stawia na markę MAN, a dotychczasową generację TGX-ów zamawiał w ogromnych ilościach. Z tego najsłynniejsza była transakcja z 2016 roku, gdy firma zdecydowała się na 850 egzemplarzy modeli TGX oraz TGM, z dostawami na lata 2017-2019.