Najechanie na tył naczepy z poprzecznie ustawionymi cysternami – dwie osoby zginęły na miejscu

Wielokrotnie się już przekonywaliśmy, że kształty naczep odgrywają w najechaniach na tył zasadniczą rolę. Niestety, tym razem mogło się to przyczynić do tragicznego charakteru zdarzenia. Dwie osoby zginęły bowiem w najechaniu na tył bardzo nietypowej cysterny.

Wypadek miał miejsce w środę, na autostradzie A2 za Magdeburgiem. DAF XF105 z chłodnią, zmierzający w kierunku zachodnim, nie zatrzymał się przed korkiem do robót drogowych. Najechał przy tym na zestaw z podkontenerową naczepą, przewożący aż trzy cysterny.

Na środku naczepy znajdował się typowy kontener-cysterna. Pozostałe dwa zbiorniki były natomiast ustawione w poprzek, znajdując się na końcu oraz początku naczepy. I właśnie na to najechał rozpędzony DAF, wbijając się kabiną w wypukłe zakończenie zestawu.

Jak się okazało, DAF-em podróżowały dwie osoby. Obie poniosły śmierć na miejscu, nie mając żadnych szans na ratunek. Jaka była ich narodowość, niestety nie podano. Tymczasem autostrada A2 w kierunku Hanoweru pozostała zablokowana aż do wieczora.

Do zdjęć przejdziecie poniżej: