Najechanie na tył ciężarówki, która dopiero co uczestniczyła w czołowym wypadku

Fot: HZS Středočeského kraje

Czeska straż pożarna opublikowała zdjęcia z dzisiejszych zdarzeń na trasie I/38. Pojawia się tam szczególna przestroga w kwestii czujności na drodze i dlatego postanowiłem Wam to zaprezentować.

Jako pierwsze zderzyły się samochód osobowy marki BMW oraz biała Scania serii R, tworząca ciężki, sześcioosiowy zestaw z platformą. Według wstępnych ustaleń, BMW zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w Scanię czołowo, głównie prawą stroną nadwozia. Następnie oba pojazdy wypadły z drogi, BMW zatrzymało się na polu, a Scania wbiła się przodem w miękkie pobocze.

Kierujący autem osobowym przeżył wypadek i trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Lekarze spodziewali się u niego zwłaszcza poważnych obrażeń wewnętrznych. Kierującemu Scanią nic poważnego się nie stało i mógł on opuścić kabinę o własnych siłach. Choć nie był to dla niego koniec stresów związanych z tym zdarzeniem…

Po wypadku naczepa ciężarówki pozostała na jezdni, blokując w ten sposób cały pas ruchu. I choć wszystko miało miejsce na prostym odcinku drogi, nie zauważył tego kierowca kolejnej Scanii, tym razem z naczepą-wywrotką. Najechał on na tył stojącego wraku, wbijając się w platformę prawą stronę kabiny. Ciągnik został uszkodzony na tyle poważnie, że kierowca potrzebował pomocy przy opuszczaniu wraku. Na szczęście jednak pogotowie nie stwierdziło u niego obrażeń.

Wypadek miał miejsce jeszcze przed godziną 10 rano, natomiast utrudnienia w ruchu przeciągnęły się aż do godziny 16.30. Było to związane przede wszystkim z usuwaniem z drogi obu rozbitych zestawów.