Naczepy dla Amazona za blisko 120 mln złotych – kilkaset sztuk od Grupy Wielton

W transporcie dla firmy Amazon zachodzą ostatnio liczne zmiany. Pewna polskich grupa polskich przewoźników z zaskoczeniem dostawała listy o końcu współpracy, w międzyczasie firma chwaliła się większymi zamówieniami na europejskie ciągniki siodłowe, pojawił się też pomysł podnajmowania sprzętu firmom transportowym, a teraz poinformowano o rekordowym zamówieniu na naczepy z Grupy Wielton.

Nowe naczepy zostaną wyprodukowane przez brytyjską markę Lawrence David. Będzie to aż kilkaset pojazdów furgonowych, o łącznej wartości 22 milionów funtów, czyli blisko 120 milionów złotych. Dostawy pojazdów mają odbyć się jeszcze przed końcem bieżącego roku, z myślą o brytyjskim oddziale Amazona. Podkreślono też, że umowa posiada zapisy zabezpieczające producenta przed gwałtownym wzorem cen podzespołów. A to obecnie bardzo istotny temat.

Informacja o tak dużym zamówieniu zrobiła na rynku spore wrażenie. Akcje producenta natychmiast bowiem poszybowały o ponad 6 procent w górę. Dla wyjaśnienia też dodam, że Lawrence David jest marką brytyjską, ale od 2018 roku należy do polskiej Grupy Wielton. Firmy dzielą przy tym dużą część podzespołów i na przykład podwozia dla brytyjskich naczep są zwykle przewożone z Wielunia.