Minister Waszczykowski na antenie radia odpowiedział na list od firm z prośbą o pomoc w Calais

imigranci_calais_uzbrojeni

W nawiązaniu do artykułu:

Firmy transportowe oczekują od polskiego rządu realnej pomocy w sprawie ataków imigrantów w Calais


Czy rząd Polski pomoże polskim przewoźnikom oraz kierowcom, którzy mają dosyć ataków na ciężarówki w Calais? O to samo Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski został zapytany w wywiadzie przeprowadzonym na antenie radiowej Trójki.

Kiedy dziennikarka zapytała ministra o jego reakcję na list z prośbą o pomoc od przewoźników, usłyszała następującą odpowiedź:

Wróćmy do poważnych tematów. Jakbym chciał w ten sposób traktować sprawę, to bym odpowiedział jak kiedyś pan Cimoszewicz: „ubezpieczcie się od tego, żeby was nie uderzono w głowę”. No, bądźmy poważni.

Jeśli natomiast chodzi o porównywanie napadów na kierowców w Calais z napadami na Polaków w Wielkiej Brytanii, to minister dał do zrozumienia, że są to dla niego sprawy zupełnie różnej wagi. Podkreślają to następujące słowa:

Oczywiście będziemy zwracać uwagę władzom, w tym przypadku francuskim, by zadbano o to bezpieczeństwo. Natomiast myśmy pojechali do Wielkiej Brytanii, gdzie mamy praktycznie około miliona Polaków, gdzie dzieją się rzeczy złe.