OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Maj, 2015

Masz wolne 200 złotych? W takim razie możesz jeździć bez przeglądu, z wyciekami i na zużytych oponach

Co można załatwić w Polsce za 200 złotych? No cóż, w chwili obecnej raczej niewiele, no chyba, że jesteście akurat właścicielami zmęczonej życiem śmieciarki na śmieciowych oponach – wówczas akurat 200 złotych wystarczy na mandat. Zapraszam do lektury komunikatu WITD w Gorzowie Wlkp., który opowiada właśnie o takiej śmiesznej karze za zły stan techniczny i brak przeglądu.

Dnia 19 maja 2015 r. w Gorzowie Wielkopolskim inspektor zatrzymał do kontroli śmieciarkę przewożącą odpady komunalne. Po okazaniu przez kierowcę dowodu rejestracyjnego okazało się, że termin następnego badania technicznego pojazdu powinien być przeprowadzony miesiąc wcześniej.

Ponadto w wyniku kontroli stwierdzono również liczne nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu tj.: niesprawny hamulec ręczny (kierowca mógł swobodnie ruszyć pojazdem po włączeniu hamulca ręcznego), nadmiernie  zużyte opony, popękaną konstrukcję odwłoku oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.

Kierowca pytany o okoliczności wyjazdu tym pojazdem z placu firmy oświadczył, że szef wiedział o braku badań technicznych pojazdu, mimo to wydał polecenie wyjazdu.

Podczas wykonywania czynności kontrolnych na miejsce kontroli przybył szef firmy, na którego w związku ze stwierdzonymi naruszeniami nałożono mandat karny w wysokości 200 złotych.

smieciarka_stan_techniczny_mandat_1 smieciarka_stan_techniczny_mandat_2 smieciarka_stan_techniczny_mandat_3

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Karol45 napisał(a):

  Co???ja na S3 kolo Gorzowa wyłapałem od ITD.800 zl za przetarta opony jezdne, dziurawa plandele i zly stan swiatel.
  Widocznie wlasciciel firmy komunalnej wozacej odpady mial znajomego krokodylka w gorzowskim ITD, POZDRAWIAM

 2. jakon napisał(a):

  a mnie to by od razu zholowali i koniec gadki. az sie noz w kiejdzie otwiera

 3. Roadzik napisał(a):

  Skoro były wycieki (usterka dot. ochrony środowiska), a inspektor stwierdził że stan pojazdu zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym to niech i dadzą 200 (bo tyle maksymalnie przewidują przepisy jeśli chodzi o stan techniczny – także kolega Karol45 wyłapał chyba za coś innego), ale od razu telefon na holownik i usunięcie pojazdu na koszt właściciela. koszty wtedy idą już w tysiące złotych i to może takiego delikwenta nauczy.

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.