Mandaty za wyprzedzanie i zbyt szybką jazdę – ITD znowu łapało na autostradzie A4

By było na co ponarzekać przy weekendzie, czas na piątkowe doniesienia z dolnośląskiej autostrady A4. Znowu przeprowadzono tam większą, inspekcyjną akcję, która polegała na wyłapywaniu wyprzedzających ciężarówek.

Działania były prowadzone między Kostomłotami a zjazdem na Strzegom, przy użyciu nieoznakowanych radiowozów. Zatrzymano przy tym 15 ciężarówek wyprzedzających na zakazie, a przy okazji wystawiono też 10 mandatów za inne wykroczenia. Wśród nich było przekraczanie dopuszczalnej prędkości, zły stan techniczny oraz niewłaściwa obsługa tachografu.

Oto komunikat WITD Wrocław:

15 kierowców ukarano mandatami za wyprzedzanie na zakazie dotyczącym samochodów ciężarowych. Oprócz tego funkcjonariusze dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego ukarali kierowców mandatami za niewłaściwy stan techniczny oraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W piątek (13 listopada) na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kostomłoty, a zajazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję wzmożonych kontroli ciężarówek. Nieoznakowane patrole ITD zwracały szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązującego znaku B-26 i wyprzedzali na zakazie dotyczącym samochodów ciężarowych. Za to wykroczenie funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi kierowców.

W trakcie działań inspektorzy zwracali również uwagę na inne wykroczenia drogowe oraz naruszenia ustawy o transporcie drogowym. Łącznie inspektorzy nałożyli na kierowców pojazdów ciężarowych 25 mandaty karne z czego 15 z nich dotyczyło wyprzedzania na zakazie, a pozostałe 10 dotyczyło wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, niewłaściwego stanu technicznego pojazdu oraz braku wymaganych informacji wprowadzanych do tachografu.