Szybka jazda zakończona uderzeniem w ciężarówkę – nagranie z wypadku w Łodzi

Łódzka policja poinformowała w czwartek o zdarzeniu ciężarowego Iveco Eurocargo oraz osobowego Audi A3. Wczoraj do sieci trafił zaś powyższy film, który pozwala zobaczyć jak doszło do tego tragicznego wypadku.

Były późne godziny wieczorne i na skrzyżowaniu łódzkich ulic Jana Pawła II oraz Obywatelskiej nie działała sygnalizacja. By skręcić w lewo, pocztowe Iveco musiało zatrzymać się i przepuścić pojazdy jadące prosto. Kierowca odczekał aż przejedzie cała grupa takich samochodów, po czym ruszył i normalnym tempem zaczął wykonywać skręt.

Tymczasem do skrzyżowania z bardzo dużą prędkością zbliżało się Audi. Według doniesień „Dziennika Łódzkiego”, kierujący zauważył Iveco i próbował hamować na dystansie 80 metrów. Jechał jednak tak szybko, że tragedii nie udało się już uniknąć. Niewielkie auto uderzyło więc w bok Iveco, a kabina do połowy wbiła się pod ciężarówkę.

25-letni kierowca Audi zginął na miejscu, podobnie jak jego 19-letnia pasażerka. Kierowca ciężarówki przeżył, ale został ranny, trafiając do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej. Jak natomiast będzie wyglądała kwestia odpowiedzialności. Czy pocztowiec może w takiej sytuacji zostać oskarżony o wymuszenie pierwszeństwa? Na te pytania nie ma na razie oficjalnej odpowiedzi, jako że policja nadal prowadzi swoje postępowanie.

Źródło zdjęć: KMP Łódź