OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Maj, 2015

MAN też rozpoczyna pracę nad bezzałogowymi ciężarówkami, uspokajając jednak kierowców

freightliner_ciezarowka_z_autopilotem_prototyp_03

Po firmach Scania, Mercedes-Benz oraz DAF, MAN ma być kolejną europejską marką, która zacznie badania nad możliwością wprowadzenia do ruchu autonomicznych ciężarówek. Można się tutaj domyślać, że Niemcy skorzystają z doświadczeń wspominanej Scanii, będącej jednym z prekursorów pod względem eliminowania człowieka z prowadzenia ciężarówki, a jednocześnie stanowiącej od niedawna z MAN-em niemalże jedną firmę (info TUTAJ).

Dr Georg Pachta-Reyhofen, prezes zarządu MAN, dał jednak do zrozumienia, że jak na razie kierowcy nie mają się czym martwić. Doprowadzenie do sytuacji, w której kompletnie nie będą oni potrzebni na drogach, pochłonie jeszcze długie lata badań, a także dostosowywania do tego przepisów. Tym samym prace nad prototypami potrafiącymi wyręczyć kierowcę powinno się na razie traktować po prostu jako swoisty poligon doświadczalny dla wszelkiego rodzaju systemów bezpieczeństwa.

Na zdjęciu – autonomiczna ciężarówka Freightliner, opisywana wczoraj w TYM artykule. Więcej tekstów na temat autonomicznych ciężarówek znajdziecie TUTAJ.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.