Link zamówił 137 naczep do przewozu na wagonach – para dla nowych DAF-ów XG

Transport intermodalny zdobywa coraz większą popularność w wśród dużych przewoźników. Kolejnym przykładem jest zamówienie firmy Link, która zdecydowała się na 137 nowych naczep typu huckepack, a więc przystosowanych do przewozu pociągami.

Wszystkie nowe naczepy dostarczy Wielton i będą to pojazdy z serii Curtain Master Mega, czyli „firanki” o obniżonym poziomie podwozia. W ramach przygotowania huckepack, każda z nich otrzyma wzmocnioną ramę, umożliwiającą przeładunek przy użyciu podnośników. Poza tym istotne są składane zderzaki, wzmocnione tablice przyłączeniowe, wyznaczone punkty chwytania przez podnośnik oraz odpowiednia pneumatyka zawieszeń. Dodatkowo każda naczepa będzie miała uchwyty promowe.

Co też typowe dla firmy Link, w nadwoziach naczep zdecydowano się na system BDE. Oznacza to rozkładany portal tylny, umożliwiający tylny załadunek sprzętu AGD na pełną szerokość pojazdu. Będzie też certyfikat do przewozu opon, certyfikat XL oraz specjalnie wyprofilowane słupy do przewozu blachy w arkuszach.

Jak wylicza sam Wielton, dotychczas Link odebrał około 1000 naczep jego produkcji, w tym pierwsze ponad 15 lat temu. A przy okazji, skoro na zdjęciu mamy „Wieltonki” podpięte pod DAF-y, warto wspomnieć także o inwestycji w ciągniki. Link ma wkrótce otrzymać nowe DAF-y XG 480, w ramach wielkiego zamówienia zawartego przez całą Grupę Waberer’s (do której Link trafił w 2017 roku). Szerzej opisywałem tę transakcję pod tym linkiem.