Licytacja ciężarówki dla wielbicieli heavy metalu – kabina pokryta winylem, gitara nad łóżkiem i 750 koni

Omawianą aukcję znajdziecie tutaj.

Na szwedzkim portalu akcyjnym „Tradera” trwa licytacja wyjątkowej ciężarówki. To zmodyfikowane Volvo FH16 750 o przydomku „Swedish Metal”, w którego projektowaniu udział brał Björn Gelotte, gitarzysta heavy metalowego zespołu „In Flames”.

Unikatowe Volvo po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 2018 roku, podczas muzycznego wydarzenia Sweden Rock Festiwal. By wzbudzić tam zainteresowanie, zadbano o typowo rockowe nawiązania. Góra nadwozia została pokryta czarnym winylem, przypominającym skórę. Dół pokryto zaś malunkami przedstawiającymi sceniczne okablowanie.

Wnętrze ciężarówki miało przypominać rockowy salon. Wysokiej jakości sprzęt audio został więc połączony z perłowobiałą gitarą Epiphone Custom Les Paul, wiszącą na tylnej ścianie. Gitara otrzymała sygnaturę Björn Gelotte Edition, a na tapicerce i zasłonach pojawiły się heavy metalowe nawiązania oraz logo wspomnianego zespołu „In Flames”.

Sceniczna kariera ciężarówki już się jednak skończyła i teraz poszukuje ona nowego właściciela. Do 20 września pojazd będzie więc można licytować na aukcji dostępnej tutaj. Zapowiedziano też, że 20 proc. wylicytowanej kwoty zostanie przekazane na rzecz projektu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, prowadzonego przez Volvo Trucks.

Można się domyślać, że opisywana ciężarówka trafi do miłośnika ciężkich, skandynawskich brzmień. W tej sytuacji dodatkową zaletą jest więc imienny karnet na koncerty, który zostanie dołączony do pojazdu. Uprawni on do wstępu na wszystkie koncerty „In Flames”, na całym świecie, przez cały 2020 rok.

Dla zainteresowanych, tak brzmi “In Flames”:

Dodatkowe zdjęcia ciężarówki: