OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Listopad, 2016

Laweta odczepiła się od holownika i samotnie kontynuowała jazdę – bardzo nietypowa sytuacja z Polski

Jeden z polskich zespołów rajdowych miał ostatnio bardzo ciekawą przygodę – dwuosiowa przyczepa załadowana jego Subaru Impreza niespodziewanie odczepiła od auta holującego. Miało to miejsce w czasie wyprzedzania, na zakręcie drogi szybkiego ruchu, w związku więc cała sytuacja wydawała się bardzo groźna. Niemniej dwuosiowa platforma okazała się doskonale wyważona, w związku z czym przyczepa jak gdyby nigdy nic kontynuowała swoją podróż, zatrzymując się dopiero na przydrożnej barierce. Co więcej, powstałe w ten sposób uszkodzenia były na tyle niewielkie, że pół godziny później cały zestaw pojechał dalej. Zobaczcie sami:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Kazik napisał(a):

  Brawo Ty!!

 2. mxss napisał(a):

  Tak to jest, gdy nie zaczepia się linki od hamulca najazdowego…

 3. przemo2468 napisał(a):

  A może właśnie dobrze, że hamulec nie zadziałał. W lawetach mało kiedy dwie strony idealnie hamują i może nie doszlo do dachowania lawety hehe i przebicia na drugą stronę.

 4. VelS napisał(a):

  Z przyczepą wolno max 70 km/h (na A i S 80 km/h) nawet rajdowcom! Pierwsze 100 metrów Panowie pokonali w 3,35 sek. Prędkość 107 km/h. Dwa wykroczenia. Po odpięciu się przyczepy należą się dwa mandaty. Pierwszy za holownik i drugi za przyczepę,a białe subaru tylko pouczenie.

 5. Rafik napisał(a):

  O tym samym miałem VelS napisać. Panowie ewidentnie przesadzili tutaj z prędkością, zapominając o tym, ile to można wyciągać zespołem pojazdów. A już myślałem, że towarzystwo z autostradowej obwodnicy Łodzi zapylające czarnym BMW z quadem na dwuosiowe przyczepce ponad 130 km/h to był tylko wyjątek. Jak widać, sportowcy tak chyba mają, że muszą poczuć ten dreszczyk emocji nawet podczas jazdy w normalnym, nie wyścigowym ruchu.

 6. kitty napisał(a):

  Czekam na reakcję policji…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.