rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Sierpień, 2017

Lafarge sprzedało swój dział transportu firmie Euro-Pegaz, czyli skomplikowana transakcja z branży

lafarge_man_tgs

W branży budowlanej doszło ostatnio do ciekawej transakcji. Lafarge Polska, czyli polska część wielkiego koncernu dostarczającego cement, kruszywa oraz beton, postanowiło sprzedać swoje całe zaplecze transportowe. Jednocześnie firma podpisała pięcioletnią umowę z przewoźnikiem, który ma teraz dla niego pracować.

Sprzedana spółka nazywała się Lafarge Transport i obejmowała między innymi cała flotę specjalistycznych pojazdów. Teraz zaś wszystkie te samochody trafiły do firmy Euro-Pegaz, która automatycznie podpisała umowę o pięcioletniej współpracy. W oparciu o nią, Euro-Pegaz ma oddawać wybrane samochody ciężarowe do wyłącznej dyspozycji Lafarge Polska, otrzymując za to stałą kwotę, powiększoną o dodatek od przejechanych kilometrów. Istotna jest też kwestia pracowników – ci otrzymali wraz z transakcją gwarancję zatrudnienia, z tą tylko różnicą, że będą teraz opłacani przez Euro-Pegaz.

Co jednak ciekawe, zarządzanie wszystkimi transportami nadal będzie sterowane przez Lafarge Polska. Firma pozostawiła sobie bowiem dział logistyki, a przy okazji wdraża też nowy system informatyczny typu TMS. Przy jego pomocy firma będzie monitorowała pojazdy, zaplanuje im trasy, a także rozliczy się z przewoźnikiem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Smok napisał(a):

    (…) Euro-Pegaz ma oddawać wybrane samochody ciężarowe do wyłącznej dyspozycji Lafarge Polska, płacąc za to stałą kwotę, (…)

    Oj, to prokurator mógłby się zainteresować 😛

    Otrzymując kwotę.

Odpowiedz