Ładunek został zabezpieczony, ale podłoga naczepy niestety tego nie wytrzymała

Fot. Polizeiautobahnstation Kaiserslautern

To kolejny przypadek, w którym niemiecka kontrola zabezpieczenia ładunku skończyła się blokadą na koło oraz zakazem dalszej jazdy. Tym razem problem nie wynikał jednak z braku pasów, lecz z naciągnięcia ich na skrajnie wyeksploatowaną naczepę. Stąd bardzo nietypowy widok, który możemy zobaczyć na powyższym zdjęciu.

Prezentowany zestaw został zatrzymany w środę rano, na autostradzie pod niemieckim Kaiserslautern. Funkcjonariusze poprosili kierowcę o odsłonięcie kurtyn, by sprawdzić, czy ładunek został odpowiednio umocowany. Wtedy też ich oczom ukazał się zaskakujący widok, w postaci skrajnie przerdzewiałej podłogi, rozerwanej w procesie naciągania pasa. Poza tym dramatycznego obrazu dopełniło naczepowe ogumienie, miejscami tak bardzo pozbawione bieżnika, że stalowy oplot zaczął przebijać się przez cienką warstwę gumy.

Ogólny wniosek z kontroli był taki, że naczepa nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Dlatego też pojazd otrzymał łańcuch blokujący na koło, by upewnić się, że nigdzie dalej już nie pojedzie, a towar zostanie przeładowany na inną ciężarówkę. Poza tym wszczęto oczywiście postępowanie administracyjne, ale żadne konkrety dotyczące wysokości kary nie zostały podane.

O takim łańcuchu mowa (zdjęcie z tej samej akcji kontrolnej):

Kette