rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Listopad, 2017

Ładował auto na lohrę tuż przed autostradowymi bramkami – ITD przyłapało go na cofaniu i zawracaniu

a2_zaladunek_na_lohre

Patrząc na zdjęcie, już myślałem, że to będzie kolejna informacja na temat jazdy autostradą pod prąd. Okazała się to jednak historia znacznie bardziej błaha, a przy tym nietypowa. ITD przyłapało bowiem kierowcę autotransportera, który dokonywał na autostradzie załadunku.

Tak to opisywali funkcjonariusze WITD Poznań:

8 listopada inspektorzy z konińskiego oddziału WITD w Poznaniu, jadąc autostradą A2, zauważyli stojący na pasie autostradowym pojazd ciężarowy do przewozu samochodów oraz poruszający się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy samochód osobowy. Po jego zatrzymaniu ustalono, że kierowca pojazdu ciężarowego chcąc zabrać uszkodzone auto osobowe, zawrócił nim na autostradzie i jechał pod prąd, żeby wjechać tyłem na przyczepę. Takie postępowanie kierowcy stwarzało niebezpieczeństwo w ruchu drogowym dla innych jego uczestników. Złamany został również zakaz zawracania na autostradzie za co kierowca otrzymał mandat karny. Do momentu zakończenia załadunku pojazdu inspektorzy zabezpieczali miejsce zdarzenia.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Misza napisał(a):

  Przepisy przepisami, ale też trzeba być człowiekiem. Czyli jak wjade na bramki i akurat auto przede mną będzie miało awarię to muszę czekać aż przyjadą służby techniczne i zabezpiecza cały pas ruchu żebym mógł cofnąć 20-30 metrów. Już widzę jak we Francji kierowcy czekają.tam cofanie pod bramkami jest nagminne i jakoś nie slyChac o kolizjach

 2. Misza napisał(a):

  Co kraj to obyczaj. 2 lata temu policja w D kazała nam na zwezce cofać z 6m szer na parking,nie zatrzymując przy tym ruchu na autostradzie

 3. STARY napisał(a):

  to jest “pOLSKA”

  PRZEPISY ważniejsze od rozumu….

 4. mario napisał(a):

  A gdyby przodem wjeżdżał na lohrę to inny artykuł by się znalazł, żeby ukarać.

 5. radas96 napisał(a):

  Ale chwila przecież na autostradach mogą tylko Lawety holować to w tym przypadku chyba mandat sie nie należy

 6. grzestato napisał(a):

  Nie umiecie czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie jest napisane: kierowca zawrócił na autostradzie i jechał “pod prąd”, a nie cofał. Nie widzicie różnicy?

 7. Tomasz Mocny napisał(a):

  Cytutah ITD “zawrocil na autostradzie i jechał pod prąd, żeby wjechać tyłem na naczepe”. Auto pewnie stało na tym samym pasie co ciężarówka, ale obracając je tak aby wjechać nim tyłem musiał nim zawrócić a te parę metrów co podjechał przed najazdy to jest ta jazda pod prąd. Swoją drogą jeżeli auto było na chodzie na tyle żeby wjechać na lore to dlaczego kierowca autotransportera nie wjechał na ten parking po prawej stronie? Kierowca na pewno winny ale ITD też przesadzilo. Na autostradzie może podjąć zepsute auto tylko autolaweta gdzie bez wątpienia autotransporter pod taka podpada, ale musi być odpowiednio wyposażona, przedewszystkim w światła ostrzegawcze.

Odpowiedz